Serwis komputerowy Rzeszów przyspieszy Twój sprzęt!

serwis komputerowy rzeszów - serwiskompa.pl

To, że komputer wolno pracuje, nie oznacza, że trzeba będzie go wymienić na nowy czy też niezbędna jest jego kosztowna naprawa. Przyczyn wolnego działania sprzętu może być wiele. Jednak najczęściej chodzi o zaniedbanie czyszczenia systemu czy samego komputera, który z powodu szybszego przegrzewania się, zwalnia pracę. Profesjonalną diagnostykę Twojego komputera wykona serwis komputerowy Rzeszów. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

Dlaczego komputer wolno działa?

Kiedy komputer działa wolniej, trzeba zastanowić się nad tym, jaka może być tego przyczyna. Pierwszą z nich jest zaniedbanie czyszczenia systemu. Nieużywane pliki i aplikacje powodują zaśmiecanie dysku, a nawet pulpitu, jeśli zawsze umieszczamy na nim skróty. W innym przypadku może chodzić o czyszczenie komputera Rzeszów. Zabrudzenia powodują wolniejsze działanie podzespołów, a nawet mogą powodować poważniejsze awarie. W zamkniętej obudowie łatwo gromadzi się kurz, a w przypadku laptopa dostaje się z klawiatury czy przez otwory wentylacyjne. Tak samo, jeśli jemy posiłki przy komputerze, jego działaniu mogą zagrozić okruszki czy inne fragmenty jedzenia, dostające się na sprzęt. O tym, dlaczego nie powinno się jeść przy komputerze, pisaliśmy w artykule „Naprawa laptopów Rzeszów – co robić, by jej uniknąć?”. Może bowiem spowodować poważniejsze awarie, uniemożliwiające pracę na komputerze. Trzecią opcją, spośród powodów wolnego działania komputera, jest natomiast rzeczywiście uszkodzenie sprzętu lub systemu. Nie można wykluczyć, że problemy z komputerem powstały z powodu usterki. Co więcej, wiekowy sprzęt, nigdy nie formatowany, także będzie działał wolno. Po prostu wymaga modernizacji.

Sposoby na przyspieszenie komputera – to możesz zrobić sam!

Zanim skorzystasz z pomocy profesjonalnego serwisu, możesz samodzielnie wykonać kilka działań, które w przypadku mniej poważnych awarii, pomogą usprawnić sprzęt. Co radzi serwis komputerowy Rzeszów? Po pierwsze spróbuj oczyścić komputer ze zbędnych plików i programów. Sprawdź, co rzeczywiście powinno się znajdować na pulpicie a co w autostarcie. Poza tym wejdź w panel sterowania i przyjrzyj się programom, które znajdują się na komputerze. Czasami wraz z instalowaną przeglądarką czy aplikacjami, w pakiecie dorzucane są inne programy, wcale nam nie potrzebne, a zajmujące miejsce. Odinstaluj je, uwalniając miejsce na dysku. Następnie przeskanuj komputer, bo być może znajdują się na nim wirusy. Złośliwe oprogramowanie również może utrudniać działanie systemu. I na koniec – zadbaj o czystość swojego komputera lub laptopa. Konieczne może być do tego nie tylko przetarcie obudowy z zewnątrz, ale i odkurzenie komputera od środka. Oczywiście zanim zajmiesz się czyszczeniem wnętrza sprzętu, odłącz go od zasilania dla swojego bezpieczeństwa. Pomoże w tym szmatka z mikrofibry albo specjalne ściereczki do sprzętu komputerowego. Skuteczne czyszczenie komputera Rzeszów wykona dla Ciebie również serwis komputerowy Rzeszów – Serwis Kompa.

Serwis komputerowy Rzeszów pomoże Ci w przyspieszeniu sprzętu

Jeśli powyższe czynności nie przyspieszają pracy komputera, koniecznie zgłoś się do nas o pomoc. Serwis komputerowy Rzeszów pomoże zdiagnozować problem. W Serwisie Kompa taka usługa wykonywana jest bezpłatnie. Dopiero, kiedy znajdziemy przyczynę problemu, zaproponujemy, jak można go rozwiązać. Odpowiemy na wszelkie pytania, zanim zajmiemy się Twoim komputerem i oszacujemy, ile będzie kosztować jego przyspieszenie. Wszystkie usługi wykonujemy szybko i dokładnie. Możesz na nas liczyć, przyspieszymy działanie Twojego komputera lub laptopa. Poza tym zajmujemy się też naprawą i modernizacją urządzeń mobilnych.

Jakie jeszcze usługi możemy Ci zaoferować?

Serwis komputerów Rzeszów zajmuje się nie tylko czyszczeniem komputerów i laptopów, ich naprawą, wymianą podzespołów. Oferujemy też inne usługi informatyczne Rzeszów, formatowanie komputerów Rzeszów, usuwanie wirusów Rzeszów i wiele innych. Z przyjemnością zajmiemy się i Twoim sprzętem, usprawniając go w taki sposób, abyś był w pełni zadowolony z jego użytkowania. Skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów!

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message