Naprawa laptopów Rzeszów – co robić, by jej uniknąć

naprawa laptopów Rzeszów - serwiskompa.pl

O tym, że komputery są urządzeniami funkcjonalnymi, ale nie niezniszczalnymi pisaliśmy już wielokrotnie. Poprzedni artykuł dotyczył wskazówek, dzięki którym mogłeś dowiedzieć się, jak prawidłowo dbać o swój sprzęt. Ten wpis jest kontynuacją poruszonego tematu.  Zapoznaj się z nim, a naprawa laptopów Rzeszów długo nie będzie Twoim zmartwieniem.

Miejsce pracy z komputerem

Jeśli podczas pracy z laptopem lubisz kłaść go np. na kolanach, pościeli czy dywanie – uważaj. Dostęp do otworów wentylacyjnych jest wtedy utrudniony. Komputer zaczyna się wówczas przegrzewać (o skutkach pracy w zbyt wysokiej temperaturze wspomnieliśmy pokrótce w poprzednim artykule). Jeśli stawiamy komputer na niestabilnym podłożu, łatwo jest również uszkodzić porty. Często dochodzi np. do wyłamania gniazda USB lub zepsucia podpiętego sprzętu (np. pendriva). Naprawa laptopów Rzeszów jest potrzebna rzadziej, jeśli użytkownicy korzystają np. ze specjalnych stolików pod laptopa.

Spożywanie posiłków a naprawa laptopów Rzeszów

Postaraj się nie jeść i nie pić przy komputerze. Nawet modele wyposażone w klawiaturę odporną na zalania, często nie zdają  egzaminu po zetknięciu z colą lub ciepłymi napojami. W efekcie dochodzi do spięć lub uszkodzenia zalanych elementów. Naprawa laptopów Rzeszów często nie należy wtedy do najtańszych, ponieważ niektóre części komputerowe Rzeszów po kontakcie z napojami nadają się jednie do naprawy.

Jeśli chodzi o szkody wyrządzone przez okruszki, to są one mniej dotkliwe. Niemniej jednak resztki jedzenia w komputerze mogą skutecznie utrudniać lub uniemożliwiać pracę na nim. Nawet mały okruszek pod klawiszem może go zablokować. Czyszczenie laptopa Rzeszów polega wówczas na demontażu części klawiszy lub całej klawiatury i dokładnym jej oczyszczeniu.

Ostrożne przenoszenie laptopa

Nawet jeśli planujesz przeniesienie laptopa na niewielką odległość (np. z pokoju do pokoju obok), zamykaj klapę matrycy. Dzięki temu ryzyko uderzenia o jakąś przeszkodę jest mniejsze –  a co za tym idzie, ryzyko uszkodzenia ekranu również. Warto też wcześniej „uśpić” komputer.

Pamiętaj również, aby trzymać swoje urządzenie dwiema rękami. Chwytanie za sam róg, może powodować duże naprężenia, a to prowadzi do usterek, tj. uszkodzenie połączeń BGA.

Pod żadnym pozorem nie podnoś laptopa trzymając za samą klapę matrycy. Być może wydaje Ci się, że jest to oczywiste – jednak serwis laptopów Rzeszów już nie raz naprawiał sprzęt zepsuty w ten sposób.

Bezpieczeństwo w podróży

Jeżeli często zdarza Ci się przemieszczać z laptopem poza domem, koniecznie zainwestuj w specjalny plecak, torbę lub etui. Nosząc komputer bez żadnego zabezpieczenia, możesz przykładowo zarysować obudowę lub uszkodzić matrycę. Brak amortyzacji wstrząsów i ochrony przed uderzeniami jest częstą przyczyną uszkodzeń mechanicznych. Ponadto bez odpowiedniej ochrony, do wnętrza laptopa przedostają się zanieczyszczenia i wilgoć.

Wahania temperatur a naprawa laptopów Rzeszów

Urządzenia elektroniczne zwykle nie najlepiej znoszą duże wahania temperatur – komputer nie należy do wyjątków. Dlatego po wystawieniu laptopa na działanie niskiej temperatury, nie uruchamiaj go od razu po wejściu do budynku. Takie działanie może doprowadzić do awarii lub utraty zapisanych plików. Odczekaj chwilę i pozwól, by temperatura sprzętu zrównała się z temperaturą otoczenia. Gdy to nastąpi, możesz bezpiecznie rozpocząć pracę.

Serwis laptopów Rzeszów jest gotowy do pomocy

Mamy nadzieję, że wskazówki przygotowane przez serwis komputerowy Rzeszów – Serwis Kompa –  pomogą uniknąć Ci problemów ze sprzętem. Niestety nie zawsze wszystkiemu można zapobiec. W razie jakiejkolwiek awarii pamiętaj, że wykonywana przez nas naprawa laptopów Rzeszów jest profesjonalną, ale nie drogą usługą.

Jeśli potrzebne jest Ci pogotowie komputerowe Rzeszów – zadzwoń lub odwiedź nas osobiście. Zapraszamy!

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message