Monitoring iP

Monitoring to coraz częściej stosowany i stale udoskonalany sposób ochrony mienia. Instalowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku zapewnia zdalny ogląd sytuacji przez dwadzieścia cztery godziny, siedem dni w tygodniu.

Systemy monitorujące używane są głównie dla bezpieczeństwa i ochrony. Początkowo były wykorzystywane przez przedsiębiorców i władze miasta do kontroli przestrzeni publicznej.

Obecnie coraz częściej są one wykorzystywane do celów prywatnych. Kamery rejestrujące obraz możemy spotkać w małych sklepach, kioskach, domach jednorodzinnych, a nawet mieszkaniach.

Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, zarówno w zakresie stosowanych rozwiązań technicznych, jak również jeśli chodzi o wycenę usług.

Wszystkie nasze usługi objęte są gwarancją, dlatego w razie jakichkolwiek problemów pozostajemy do Waszej dyspozycji.

Zapraszamy do kontaktu!

Smart Home:

Systemy inteligentnego domu –czy warto? i co warto wiedzieć o smart home?

Systemy inteligentnego domu stają się coraz popularniejsze.

Słowa smart home niektórym kojarzą się głównie z wyjątkowo skomplikowanymi technologiami. W praktyce są to jednak bardzo przystępne i wcale nie tak złożone rozwiązania. Inteligentny dom polega najczęściej na połączeniu w jeden zintegrowany system powszechnych urządzeń. Mogą to być np. oświetlenie, termostat, sterowanie rolet, bram czy kamery monitoringu. Coraz częściej stosuje się również czujniki bezprzewodowe (np. na okna, drzwi, czujniki ruchu, zalania, dymu itd.) oraz tzw. inteligentne gniazdka, które pomagają w zachowaniu bezpieczeństwa.

Czy warto inwestować w systemy inteligentnego domu?

Jak najbardziej – szczególnie, jeśli cenisz sobie wygodę, ergonomię czy bezpieczeństwo. Warto pamiętać, że smart home to nie tylko zarządzanie zdalne urządzeniami, ale możliwość zaprogramowania indywidualnych akcji, które będą wykonywane automatycznie. Idealnym przykładem takich zastosowań może być np. automatyczne opuszczanie i podnoszenie rolet . System może również automatycznie odłączać niektóre urządzenia elektryczne po wyjściu z domu lub sterować temperaturą, dostosowując ją do pór dnia (np. cieplej rano i wieczorem, chłodniej w nocy oraz w ciągu dnia, gdy domowników nie ma w domu). Możliwości jego zastosowania są praktycznie nieograniczone!