Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.
jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

Jakie oprogramowanie powinno być na laptopie?

Ponieważ nie jest to oczywiste dla wszystkich, warto uzmysłowić sobie, że na nowym laptopie nie ma zainstalowanych wielu programów. Są tylko funkcje, dostępne wraz z systemem operacyjnym, o ile jest on wgrany przez producenta sprzętu. Najpierw warto zadbać, by na Twoim sprzęcie znalazły się podstawowe programy i aplikacje. Zobacz, jakie. 

By nadać laptopowi podstawową funkcjonalność, na początku warto zainstalować poniższe oprogramowanie:

  • System operacyjny – bez niego komputer nie może funkcjonować. Najpopularniejszym systemem operacyjnym jest Windows firmy Microsoft, a najnowsza jego wersja to Windows 11;
  • Program antywirusowy – oprogramowanie to, tzw. antywirus ochroni Twój komputer przed zainfekowaniem złośliwym oprogramowaniem, atakiem hakerskim czy innym rodzajem przestępczości internetowej. Niestety zagrożenia tego typu z każdym rokiem się nasilają więc zadbaj o program antywirusowy. Do najbardziej popularnych należą np. Avast lub Norton;
  • Pakiet Microsoft Office edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, kreator prezentacji – wszystkie te funkcje zawiera pakiet Microsoft Office. Ich posiadanie będzie bardzo ważne, szczególnie w sytuacji, gdy chcesz używać laptopa do nauki lub pracy. Warto wówczas o to zadbać;
  • Proste programy graficzne Z pewnością przydadzą Ci się proste programy graficzne. Umożliwiają one nie tylko obróbkę zdjęć czy filmów, lecz także tworzenie prostych grafik i zapisywanie ich w odpowiednim formacje (jpeg, png itd.). Choć wszyscy znamy Painta, warto wiedzieć że do takich programów należą również GIMP czy Canva. Dla tych, którzy chcą opanować graficzną „wyższą szkołę jazdy” proponujemy Photoshop.

Jak można zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Pewnie mógłbyś sobie sam poradzić z instalacją. W niektórych przypadkach nie jest to jednak wcale takie łatwe. Jeśli uważasz, że instalacja oprogramowania Cię przerośnie, możesz sobie z tym nie poradzić lub zajmie Ci to zbyt długo, nie martw się. Warto wiedzieć że istnieje obecnie wiele serwisów komputerowych, które mogą Ci w tym pomóc. Eksperci zrobią to nie tylko sprawniej ale też szybciej. Doradzą Ci także, co jeszcze możesz zainstalować, adekwatnie do Twojej sytuacji.

Serwis Kompa może Ci pomóc!

Serwis komputerowy w Rzeszowie Serwis Kompa z pewnością pomoże Ci zainstalować niezbędne oprogramowanie w Twoim laptopie czy komputerze. W zależności od Twojej sytuacji udzielimy również porady odnośnie programów, które dodatkowo mogą Ci się przydać. Jeśli zdecydujesz się na naszą pomoc, oprogramowanie zostanie zainstalowane szybko i bezbłędnie. Na inne komputerowe problemy też znajdziemy rozwiązanie. Wielu naszych Klientów to potwierdza. Gorąco zapraszamy!

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

jak wymienić dysk w laptopie

Jak wymienić dysk w laptopie?

O ile procesor można nazwać mózgiem komputera lub laptopa, o tyle dysk jest jego pamięcią. Nic więc dziwnego, że właśnie temu akcesorium poświęca się wiele zainteresowania.

Send Us A Message