Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?
jaki wybrać laptop na studia

Wkrótce idziesz na studia? Z pewnością nie obędzie się bez laptopa do nauki, pisania i nie tylko. Czas wolny również jest niezwykle ważny. Jaki model wybrać, by w pełni spełniał swoje zadania? Podpowiadamy w tym artykule.

Laptop na studia – do czego jest potrzebny?

Planujesz wybrać laptop, który będzie Ci dobrze służył podczas studiów? Boli Cię już od tego głowa? Rzeczywiście, ze względu na ogromną ilość modeli dostępnych na rynku, ten wybór nie należy do najłatwiejszych. Ale spokojnie, coś Ci podpowiemy. Choć nie podamy gotowego rozwiązania, to możemy nakierować Cię na trafiony zakup. Na wstępie warto zadać sobie podstawowe pytanie: do czego będzie mi potrzebny laptop? To oczywiście zależy od kilku kwestii, jednak naszym zdaniem warto, by wybrany przez Ciebie sprzęt charakteryzował się szeregiem istotnych cech.

Laptop na studia – jaki powinien być?

Cechy dobrego laptopa dla studenta:

  • Zwróć uwagę na serce laptopa, którym jest procesor. Jeśli Twój kierunek studiów to informatyka, architektura lub grafika komputerowa, zdecyduj się na serię 7-12. Jeśli jednak jest to kierunek humanistyczny, na pewno wystarczą serie 3-5. Obecnie procesory produkują głównie dwie znane firmy, więc tu nie będzie dużej rozpiętości;
  • Pamięć RAM – warto tu zainwestować więcej i kupić model minimum 8 GB, co zapewni dobrą wydajność Twojego sprzętu;
  • Szybki dysk SSD o pojemności 512 GB – jest dobrą opcją. W innym przypadku może się przydać dysk zewnętrzny. Da Ci to pewność, że będziesz mieć wystarczająco dużo przestrzeni na swoje pliki;
  • Twój laptop na pewno powinien być lekki, by można go było swobodnie przenosić. Postaw więc na model o przekątnej ekranu nie większej niż 12-14 cali. Przy większej matrycy łatwiej Ci będzie oglądać filmy lub seriale w czasie wolnym. Odpowiednia waga laptopa nie powinna przekraczać 1,5 kg.;
  • System operacyjny Windows 11 niebawem będzie standardem więc postaw na niego;
  • Jeśli zamierzasz grać w gry komputerowe w czasie wolnym, to zmienia postać rzeczy. Powinieneś w tej sytuacji dołożyć do budżetu, by móc kupić model z mocniejszym procesorem, lepszą grafiką, podświetlaną klawiaturą itp.

Oczywiście charakterystycznych cech dobrego laptopa na studia jest o wiele więcej, jednak podane przez nas propozycje przybliżą Cię do wyboru odpowiedniego sprzętu. Jeśli nadal nie jesteś pewien, odwiedź dobry sklep lub serwis komputerowy, a z pewnością jego pracownicy doradzą Ci jak najlepiej w tej kwestii. My znamy taką firmę, która na pewno Ci pomoże.

Serwis Kompa – doradzamy i sprzęt mamy!

Szukasz kogoś, kto pomoże Ci wybrać dobry laptop na studia? Możesz zaufać ekspertom z Serwisu Kompa! Chętnie doradzimy Ci w wielu sprawach związanych z wyborem laptopa, czy komputera lub jego naprawą, a także w innych kwestiach takich jak formatowanie, usuwanie wirusów, instalacja, czyszczenie itd. Zajmujemy się tym od wielu lat, a nasza wiedza jest duża. Skontaktuj się z nami, by znaleźć odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Wejdź z nami na wyższy poziom technologii cyfrowej.

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

jak wymienić dysk w laptopie

Jak wymienić dysk w laptopie?

O ile procesor można nazwać mózgiem komputera lub laptopa, o tyle dysk jest jego pamięcią. Nic więc dziwnego, że właśnie temu akcesorium poświęca się wiele zainteresowania.

Send Us A Message