Formatowanie komputera Rzeszów – co powinieneś o nim wiedzieć?

formatowanie komputera Rzeszów - serwiskompa.pl

Formatowanie komputera jest niezbędne w wielu sytuacjach. Usuwa jednak wszystkie pliki znajdujące się na dysku, stąd trzeba być ostrożnym podczas jego wykonywania. Serwis Kompa podpowiada, co jeszcze powinieneś wiedzieć zanim zrobisz formatowanie komputera Rzeszów. Oto wskazówki, które powinny Ci w tym pomóc. Zapraszamy do przeczytania artykułu!

Kiedy formatowania komputera jest potrzebne?

Formatowanie komputera wykonuje się zawsze wtedy, kiedy potrzebne jest przygotowanie dysku do pracy z danymi. Przykładem jest instalacja nowego systemu. W trakcie użytkowania komputera wgrywamy też na niego różne pliki, programy, aplikacje, a także zakładamy i usuwamy foldery. Każda taka czynność zostawia po sobie ślad. W końcu luki powstałe na dysku twardym powodują, ze komputer zaczyna wolniej działać i trudność sprawiają nam nawet podstawowe czynności. Nie tylko staje się to męczące a współpraca z urządzeniem utrudniona, ale też może dojść do sytuacji, w której komputer przestanie działać i formatowanie stanie się w końcu konieczne. Co kilka lat jego oczyszczenie z pozostałości plików i programów, aby on nowa go użytkować, staje się więc niezbędne. Sformatowanie dysku pozwala po prostu na jego odnowienie. Często staje się też jedynym ratunkiem, kiedy urządzenie zostanie zaatakowane przez złośliwe oprogramowanie. Więcej na temat usuwania wirusów przeczytasz tutaj.

Zanim wykonasz formatowanie komputera Rzeszów

Zanim jednak wykonasz formatowanie komputera Rzeszów, odpowiednio się do tego przygotuj. Skopiuj najważniejsze dane, pliki, zdjęcia, dokumenty. Zapisz też ważne informacje, które przechowywałeś na urządzeniu. Wszystko to zostanie bowiem utracone. Co jakiś czas dobrze jest też takie kopie wykonywać, nawet jeśli komputer działa poprawnie. Wyucz u siebie nawyk – kopiuj po prostu rzeczy, które są dla Ciebie ważne od razu na dysk zewnętrzny czy pendrive. Nigdy nie wiadomo bowiem, kiedy komputer odmówi posłuszeństwa albo zostanie zaatakowany przez wirus. W tym celu dbaj też o jego odpowiednią ochronę – zainstaluj program antywirusowy, skanuj komputer chociaż raz na tydzień oraz unikaj stron z niebezpieczną treścią, o podejrzanych adresach URL. Nie otwieraj też nieznanych plików, uważaj, które z nich pobierasz oraz kasuj od razu podejrzane maile trafiające do Twojej skrzynki.

Jaki rodzaj formatowania wybrać?

Możesz wykonać formatowanie pełne lub szybkie. Szybki polega jedynie na usunięciu znaczników plików. Pełne natomiast jest bardziej skomplikowane, ale bez obaw. Usuniesz dzięki niemu całą zawartość dysku twardego. Często takie formatowanie wykonywane jest w momencie, kiedy komputer chcemy też sprzedać. Niektórzy mówią, że formatowanie pełne nie daje gwarancji, że i tak ktoś nie odzyska naszych plików. Jednak jest to mało możliwe. Nawet, jeśli zdarzy się, że nowy nabywca będzie próbował odzyskać pliki z dysku, to i tak większość z nich będzie uszkodzona, a więc niemożliwa do odczytania i użytku.

Nie wiesz jak przeprowadzić formatowanie komputera Rzeszów? Pomożemy!

Formatowanie komputera Rzeszów nie jest czynnością trudną, jednak nie każdy przecież musi wykonywać je samodzielnie. Jeżeli nie czujesz się na siłach, by formatować komputer, albo po prostu potrzebujesz najpierw porady eksperta – służymy pomocą. Serwis komputerowy Rzeszów – Serwis Kompa chętnie wykona dla Ciebie profesjonalne formatowanie dysku. Formatowanie komputerów to nasza specjalność. Zajmujemy się także wieloma innymi usługami, związanymi z obsługą, działaniem i modernizacją komputerów. Ich wykaz znajdziesz na podstronie Nasze usługi. Zachęcamy do kontaktu!

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message