Naprawa komputerów Rzeszów – omawiamy najpopularniejsze problemy

Naprawa komputerów Rzeszów często jest stresująca dla właściciela sprzętu — zwłaszcza, jeśli trzeba ja wykonać w najmniej odpowiednim momencie.
Naprawa komputerów Rzeszów – omawiamy najpopularniejsze problemy

Każdy użytkownik komputera zna uczucie pojawiające się w momencie, kiedy komputer zaczyna się zawieszać, utrudniać użytkowanie lub co gorsza – przestaje działać. Złość, irytacja a niekiedy nawet duży stres – sprzęt, który miał nam ułatwiać życie, pośrednio staje się źródłem problemów i komplikacji. Dobra wiadomość jest taka, że niemal każdej usterki można się pozbyć. Zobacz, jak wygląda naprawa komputerów Rzeszów w przypadku najczęściej występujących awarii

Komputer nie chce się włączyć

Jest to usterka, która wywołuje duży niepokój. Wiele użytkowników w tej sytuacji wpada w panikę, ponieważ trudno jest postawić diagnozę dotyczącą niedziałającego sprzętu. Serwis komputerowy Rzeszów zaznacza jednak, że choć niekiedy faktycznie bywa to niełatwe, problem z reguły nie jest bardzo poważny. 

Sprawdź zasilanie 

Pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę jest to, czy komputer w jakikolwiek sposób (np. migająca dioda, uruchomienie wentylatora) reaguje na próby uruchomienia.  Jeśli nie, diagnozę warto zacząć od rzeczy, które mogą wydawać się oczywiste. Mowa tutaj przede wszystkim o kontroli zasilania. Sprawdź więc, czy:
– wszystkie kable doprowadzające energię są odpowiednio przymocowane,

– zasilacz jest włączony,

– kable ani zasilacz nie są uszkodzone. Jeśli korzystasz z laptopa i masz możliwość sprawdzenia innej ładowarki, zrób to.

Sprawdź przyciski zasilania i resetowania komputera 

Jeśli zasilanie działa prawidłowo, w następnej kolejności upewnij się, że przyciski zasilania oraz resetowania komputera są na swojej pozycji. Sprawdź również, czy są odpowiednio podpięte do złączy na płycie głównej (pod warunkiem, że znasz budowę komputera i wiesz, jak to zrobić).  

Spróbuj również uruchomić komputer po odłączeniu przycisku Resetowania od płyty głównej (może on być uszkodzony na obudowie). Jeśli się włączy, znalazłeś przyczynę problemu. Jeśli nie, musisz szukać dalej.

Odłącz przycisk zasilania (zwykle jest podpięty do dwóch pinów na płycie głównej), a następnie spróbuj połączyć piny (możesz to zrobić np. za pomocą spinacza biurowego). Jeśli komputer się włączy, wina leży po stronie przycisku zasilania. 

Podane czynności należy wykonywać ostrożnie, by nie uszkodzić płyty głównej. 

Naprawa komputerów Rzeszów – w czym jeszcze szukać przyczyny?

Jeżeli zasilanie oraz przyciski włączania działają jak należy, a Twój komputer nadal nie daje oznak życia, przyczyn problemu musisz poszukać głębiej. Należy ustalić, który z komponentów blokuje działanie całego systemu. Aby tego dokonać, odłączaj pojedynczo urządzenia od zasilacza i sprawdzaj, czy komputer nadal nie chce się uruchomić. Warto zacząć od dysku twardego – jeśli uległ uszkodzeniu, to prawdopodobnie powoduje zwarcia, przez co zasilacz jest przeciążony.
Ostateczna diagnoza polega na sukcesywnym odłączaniu kolejnych elementów (napędu dyskietek, cdrom itd.). Jeżeli odłączysz wszystko poza płytą główną a komputer nadal nie zacznie się uruchamiać, to znaczy, że uszkodzeniu uległa właśnie ta część. Możesz oddać ją do naprawy lub wymienić na nową. 

Naprawa komputerów Rzeszów – skorzystaj z usług Serwisu Kompa

Mamy nadzieję, że nasz artykuł wyjaśnił Ci, gdzie szukać przyczyn niedziałającego komputera. W następnym wpisie wyjaśnimy, co robić, kiedy sprzęt nie uruchamia się, ale reaguje na próby włączenia (widać migającą diodę czy słychać dźwięk włączonego wentylatora). 

Jeśli jednak czujesz, że naprawa komputerów Rzeszów nie leży w zakresie Twoich umiejętności, skorzystaj z pomocy naszego serwisu. Jesteśmy otwarci od poniedziałku do soboty, więc w razie awarii nie zwlekaj i skontaktuj się z nami.

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message