Części komputerowe Rzeszów, które ułatwiają życie – podłącz komputer stacjonarny do Wi-Fi

części komputerowe Rzeszów - serwiskompa.pl

Dla niektórych użytkowników, wadą komputerów stacjonarnych jest brak ich mobilności. Nie można zabrać ich na ważne spotkanie, przenieść szybko do sąsiedniego pokoju, czy używać nie wstając z własnego łóżka (tego ostatniego nie polecamy). Problemem może okazać się też podpięcie Internetu, jeśli modem nie znajduje się w tym samym pomieszczeniu.  Rozwiązaniem są części komputerowe Rzeszów, które pozwalają na odbiór Wi-Fi nawet na starszych pecetach.

O jakich częściach komputerowych mowa?

Bezprzewodowa sieć Wi-Fi jest wygodnym rozwiązaniem, które pozwala na połączenie z siecią kilku urządzeń jednocześnie bez konieczności doprowadzania zbędnych kabli. Jednak o ile laptopy zwykle mają wbudowaną kartę Wi-Fi, o tle w przypadku komputerów stacjonarnych sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Jeśli chcesz uniknąć doprowadzania Internetu „po kablu”, potrzebne będą części komputerowe Rzeszów pełniące funkcję odbiornika. Optymalnym rozwiązaniem jest zewnętrzna lub wewnętrzna karta Wi-Fi.

Rodzaje kart sieciowych

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów kart sieciowych. Można pogrupować je według różnych kryteriów. Poniżej kilka przykładów.

Podział ze względu na rodzaj instalacji:

– karty zewnętrzne – jak sama nazwa wskazuje, podpięte są na zewnątrz komputera (zwykle za pomocą portu USB);

– karty wewnętrzne – ich instalacja jest bardziej skomplikowana, ponieważ podpina się je do płyty głównej. Tą niedogodność wynagradza jednak stabilniejsze łącze.

Podział ze względu na rodzaj komunikacji:

– bezprzewodowe – wygodne, łatwe w instalacji i (zwykle) niedrogie;

– przewodowe – charakteryzuje je stabilny sygnał, ale ich montaż nie zawsze jest możliwy lub wygody.

Położenie anteny:

– ukryta;

– na zewnątrz.

Serwis komputerowy Rzeszów podpowiada, na co zwrócić uwagę przed zakupem

Bezprzewodowe, zewnętrzne karty sieciowe są bardzo wygodnym rozwiązaniem. Dzięki nim nie jesteśmy uzależnieni od długości kabla i możemy korzystać z urządzeń w całym domu (o ile sygnał na to pozwoli). Jest to ważne zarówno w przypadku komputerów stacjonarnych, jak i laptopów, w których wbudowana karta sieciowa została uszkodzona. O jakości sygnału decyduje nie tylko odległość od routera, ale również m.in. ilość i grubość ścian czy wpływ innych sieci obsługiwanych w pobliżu.

Dlatego też przed zakupem tej części komputerowej warto wziąć pod uwagę następujące elementy specyfikacji technicznej:

– moc anteny – jest to jeden z najważniejszych parametrów. Wpływa na jakość, prędkość i stabilność połączenia. Mniejsza moc sprawdzi się głównie w sytuacji, kiedy router znajduje się w pobliżu komputera. Jeśli urządzenia są bardziej oddalone lub dzieli je np. ściana, konieczny będzie wybór większej mocy;

– położenie anteny ­ — według powszechnie panującej opinii antena zewnętrzna lepiej odbiera sygnał. W większości przypadkach reguła to się sprawdza. Niemniej jednak należy w tym miejscu zaznaczyć, że są one bardziej podatne na uszkodzenia;

– możliwość wymiany anteny – pozwoli na ewentualne ulepszenie sygnału w przyszłości;

– zasięg – należ zwrócić na niego uwagę szczególnie wtedy, gdy nasz komputer znajduje się w nieco większej odległości od routera.

Części komputerowe Rzeszów nie tylko do komputera

Karta Wi-Fi z reguły kojarzona jest ze sprzętem komputerowym, ale znajduje też inne zastosowania. Możemy ją podłączyć np. do telewizora, konsoli do gier oraz wielu innych urządzeń, które obsługują kompatybilne standardy. Warto więc wiedzieć, o możliwościach, jakie dają niektóre części komputerowe Rzeszów. Będziemy o nich pisać częściej. A tymczasem zachęcamy do przeczytania pozostałych artykułów, z których dowiecie się np. jak wybrać odpowiedni sprzęt dla grafika.

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message