Komputer zwolnił? Serwis komputerowy podpowie co zrobić!

Masz problem i Twój komputer nie działa tak jak powinien? Jego prędkość znacząco spadła? Serwis komputerowy ma dla Ciebie podpowiedź co możesz zrobić.
Serwis komputerowy

Każdy posiadacz komputera na pewno miał, lub będzie miał taki moment, w którym jego urządzenie traci wydajność i płynność działania. Powodów takiego stanu rzeczy może być bardzo dużo. Problemy mogą być natury sprzętowej i softwarowej. Serwis komputerowy przedstawi najczęstsze problemy i podpowiada jak im zaradzić.

Problemy sprzętowe

Komputer jest urządzeniem elektronicznym, które działa prawidłowo w odpowiednich warunkach. Szukając przyczyn wolniejszej pracy komputera, pierwszym krokiem jest sprawdzenie temperatury procesora oraz, opcjonalnie płyty głównej i karty graficznej. Zbyt wysoka temperatura podzespołów może znacząco spowolnić pracę komputera, a tym samym naraża go na szybsze zużycie. W internecie istnieje wiele bezpłatnych aplikacji, które pozwalają na kontrolę temperatury Twojego komputera.

Jeśli przyczyną wolniejszej pracy jest zbyt wysoka temperatura, konieczne będzie szczegółowe czyszczenie. Jak to zrobić? Już tłumaczymy. Najpierw zdejmuj obudowę, do czyszczenia komputera serwis komputerowy poleca sprężone powietrze w sprayu. Należy dokładnie przeczyścić podzespoły i wszystkie filtry. Następnie skontroluj pracę wentylatorów. Jeżeli mimo czyszczenia, temperatura procesora będzie wciąż utrzymywać się na zbyt wysokim poziomie przyczyną może być wyschnięta pasta termoprzewodząca. Czynność tę możesz wykonać sam, jest to jednak operacja, która wymaga precyzji, w związku z tym, polecamy, by zrobił to za Ciebie dobry serwis komputerowy. Jeśli zlecisz tę usługę do serwisu, unikniesz ryzyka uszkodzenia procesora lub płyty głównej. Nasz serwis dobierze odpowiednią pastę i wyczyści trudno dostępne miejsca. Kiedy otrzymamy już Twój komputer, możemy sprawdzić pozostałe podzespoły, by wykluczyć inne, bardziej złożone powody wolniejszej pracy komputera.

Problemy softwarowe

Bywa też tak, że to nie sprzęt odpowiada za wolniejszą pracę komputera. Zdarza się, że to oprogramowanie jest odpowiedzialne za spadek prędkości. W takim przypadku serwis komputerowy wykonuje szereg działań diagnostycznych.

Istnieje całkiem duże prawdopodobieństwo, że za spadkiem wydajności stoi złośliwe oprogramowanie, czyli wirusy. Wtedy w pierwszej kolejności sprawdza się, czy program antywirusowy ma najnowszą wersję. Jeśli mamy zainstalowaną starą wersję, trzeba w pierwszej kolejności ją uaktualnić, następnie uruchomić dokładne sprawdzenie wszystkich elementów.

Jeżeli okaże się, że to nie wirus ma negatywny wpływ na pracę komputera, problemem może być przeładowanie systemu operacyjnego lub jego błędna praca. Warto wtedy spróbować odinstalować programy, które zajmują dużo miejsca na dysku, zwłaszcza na partycji C. Następnie sprawdź ile aplikacji działa w tle i usuń te procesy. Najczęściej aplikacje działające w tle niepotrzebnie obciążają procesor i marnują pamięć. Czasem, gdy usunięcie programów nie pomaga, trzeba postawić system operacyjny od nowa. Wtedy również najlepiej zwrócić się do serwisu. Można również przeinstalować system samodzielnie, ale dla wielu użytkowników jest to proces zbyt skomplikowany. Dlatego polecamy serwis komputerowy, który zainstaluje system poprawnie, dzięki temu będzie działał poprawnie.

Zostaje zmiana

Jeżeli po sprawdzeniu wszystkich możliwych przyczyn prędkość komputera nadal nie wróciła do optymalnego czasu, należy liczyć się z tym, że cykl życia Twojego komputera dobiega końca. Można jednak przedłużyć życie komputera, wymieniając jeden z ważniejszych podzespołów np. procesora, pamięci lub twardego dysku. Wymianą części komputerowych dobrze zajmie się serwis komputerowy, który zmieni części szybko i sprawnie. Niekiedy zdarza się jednak, że wymiana części nie pomoże i należy wymienić komputer. Jeśli w Twoim komputerze pojawiają się problemy, zgłoś się do nas. Serwis Kompa pomaga w każdej sytuacji, dajemy pewność rozwiązania problemu.

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message