Serwis komputerowy Rzeszów podpowie jak dbać o komputer w czasie upału

Upały to czas trudny, nie tylko dla ludzi. Wysokie temperatury nie pomagają w działaniu komputerów. Serwis komputerowy Rzeszów ma na to kilka sposobów!
serwis komputerowy Rzeszów

Kiedy zaczynają się upalne dni a temperatura sięga 30 i więcej stopni, każdy z nas szuka ochłody. W takie dni nie tylko mu przeżywamy ciężkie chwile. Nasze komputery mają podobne problemy i przegrzewają się. Serwis komputerowy Rzeszów radzi jak uchronić komputer przed przegrzaniem w upalne dni.

Zacznij od miejsca pracy

To pierwsze, na co powinieneś zwrócić uwagę – miejsce, w którym korzysta się z komputera lub laptopa. W przypadku laptopa należy pamiętać, by powierzchnia, na której się on znajduje, nie absorbowała ciepła. Warto zatem zdjąć obrus lub inne ozdoby, żeby poprawić wymianę ciepła między laptopem, a meblem. Jeżeli używasz komputera stacjonarnego, pamiętaj, by nie stawiać go zbyt blisko ścian, ponieważ one łatwo się nagrzewają. Zmniejsza to właściwości chłodzące obudowy.

Serwis komputerowy Rzeszów radzi – unikaj kurzu

Serwis komputerowy Rzeszów przypomina, że dla komputerów utrzymanie porządku to warunek konieczny. Gromadzący się wewnątrz komputera kurz znacznie utrudnia wymianę ciepła z otoczeniem, a w szczególnych przypadkach może nawet zablokować prace wentylatorów. Warto w takim razie kupić sprężone powietrze, wyłączyć zasilanie i przeprowadzić gruntowne czyszczenie naszego peceta. Z powodu swoich właściwości elektrostatycznych kurz stwarza zagrożenie uszkodzenia podzespołów. Może on doprowadzić do nagromadzenia się ładunku elektrycznego, a tym samym spowodować spięcie.

A może otwarta obudowa?

Kiedy już przeczyścisz komputer za pomocą sprężonego powietrza, możesz pomyśleć nad pozostawieniem otwartej obudowy. Zwiększy się w ten sposób możliwość wymiany ciepła komputera z otoczeniem, co będzie miało wpływ na poprawę wydajności. Ostrzegamy jednak, że ma to też minus, zwiększa się wtedy tempo kurzenia się komputera, a tym samym możliwość wessania drobnych śmieci czy sierści zwierząt domowych. W związku z tym trzeba zadbać o to, by okolice naszego komputera były czyste i dopilnować, by komputerowi nie groziło zalanie.

Ze ściągnięciem obudowy należy uważać, ponieważ niektóre z nich produkowane są ze specjalną przystawką, która otacza przestrzeń procesowa. Obudowy takie, są zbudowane z myślą o tym, by zapewniać jak najwydajniejszy przepływ powietrza wokół CPU. Serwis komputerowy Rzeszów podpowiada, by zadbać o to, żeby wentylatory Twojego komputera były wyczyszczone i nieprzesłonięte. Nie zakrywaj żadnego z wylotów powietrza.

Dodatkowe chłodzenie

Serwis komputerowy Rzeszów podsuwa jeszcze jedno rozwiązanie – montaż dodatkowego chłodzenia, np. wiatraków. Jeżeli czyszczenie było owocne, na pewno znajdziesz miejsce na dodatkowe chłodzenie. Obudowy często tworzy się z myślą o takim rozwiązaniu. Mają dodatkowe otwory, do których można przymocować wiatraczki. Często stosowane są też systemy chłodzenia wodą. Jest to jednak rozwiązanie przeznaczone tylko dla komputerów stacjonarnych. Laptopy walczą z upałem inaczej – mają specjalne podstawki, które odprowadzają ciepło.

Serwis komputerowy Rzeszów  w walce z upałami

Upały to jak widać problem nie tylko dla ludzi i zwierząt, nasz sprzęt również ma ciężkie dni, kiedy temperatury powietrza sięgają rekordów. Dlatego warto przed upałami odwiedzić serwis komputerowy Rzeszów, który wyczyści Twój komputer i zadba o odpowiednie dodatkowe chłodzenia Twojego sprzętu.

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message