Jak przygotować komputer przed oddaniem do serwisu?

Potrzebna jest naprawa komputera? Musisz oddać go do serwisu? Sprawdź jak powinno się przygotować sprzęt przed oddaniem do naprawy.
Naprawa komputera

Komputer czasem może odmówić posłuszeństwa i zepsuć się, zapewne każdy się z tym zgodzi. Każdego pewnie to kiedyś spotkało, albo kiedyś spotka. Niekiedy winę za awarie ponosi sam użytkownik. Bywa też, że któraś cześć lub oprogramowanie jest wadliwe. Kiedy zdecydujesz się oddać komputer do serwisu, warto wiedzieć jak przygotować komputer do naprawy. Pamiętaj, że nie zawsze jest możliwa naprawa komputera na własną rękę.

Zabezpiecz swoje dane

Naprawa komputera wiąże się z oddaniem sprzętu w obce ręce. Warto więc przed przekazaniem do serwisu zadbać o to, żeby hasła czy dane osobowe nie były zapisane na komputerze. Nie rzadko zdarza się wyciek danych po usłudze serwisowej. Oczywiście dobry serwis komputerowy nie pozwoli doprowadzić do takiej sytuacji. Jednak mimo to, warto zadbać o to, by nie zostawiać zapisanych haseł do poczty czy konta w banku. Przeglądarki mają w ustawieniach opcje usuwanie zapamiętanych haseł. Jeśli wykonasz tę czynność, nie musisz się niczym martwić.

Jeżeli komputer nie działa poprawnie, ale się włącza, pamiętaj o następujących czynnościach:

  • zabezpiecz swoje dane;
  • skopiuj ważne pliki – możesz je przenieść na pamięć przenośną (pendrive, dysk zewnętrzny) lub przenieś je z dysku C na inną partycję;
  • przydatne mogą się okazać wszystkie płyty, które miałeś przy zakupie komputera, np. w celu zainstalowania odpowiednich sterowników;
  • dobrze jest znaleźć klucze licencyjne do oprogramowania lub systemu operacyjnego;
  • usuń z napędu wszystkie płyty, mogą one przeszkadzać podczas diagnozy.

Jeżeli komputer się nie włącza

Kiedy sprzęt się nie włącza naprawa komputera, może potrwać dłużej i będzie nieco trudniejsza. Będzie trzeba wtedy znaleźć dokładną przyczynę awarii. Przede wszystkim nie rozkręcaj komputera samodzielnie. Bez wiedzy, jakie jest podłoże usterki lepiej nie naprawiać części na własną rękę. W momencie kiedy komputer nie chce się uruchomić, dobrze jest zadbać o klucze licencyjne do oprogramowania. Mogą się one przydać przy odzyskiwaniu systemu. Wymianę niektórych części również lepiej powierzyć fachowcom. Zapamiętaj też najczęściej używane programy i aplikację, istnieje bowiem możliwość, że mogą one stanowić przyczynę awarii.

Udokumentuj stan komputera

Zanim laptop lub komputer zostanie przekazany do serwisu, dobrze jest zrobić zdjęcia jego wnętrza. Warto jest również zrobić print screen specyfikacji z poziomu systemu. Naprawa komputera będzie bezpieczniejsza, jeśli wykonasz taką czynność. Udokumentowany stan komputera będzie wyznacznikiem i dowodem, gdyby doszło do kradzieży podzespołów. Na pewno przydadzą się dowody zakupu lub faktury. Mogę one, w razie potrzeby, potwierdzić, ze komputer powinien znajdować się w innym stanie, niż ten, który otrzymaliśmy z serwisu.

Naprawa komputera w Serwis Kompa

Jeżeli Twój komputer uległ awarii, zaufaj specjalistom. Serwis Kompa zadba o to, by naprawa komputera była bezpieczna i przebiegła bez utrudnień. Zajmujemy się naprawą sprzętów elektronicznych od wielu lat. Jeśli potrzebujesz pomocy, zgłoś się do nas.

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message