Jaki wybrać laptop do pracy?

Spróbujmy sobie dziś wyobrazić pracę bez korzystania z laptopa? Czy to jest w ogóle wykonalne, zwłaszcza jeżeli jest to praca biurowa lub własna działalność? Sprawdź, jaki laptop wybrać do pracy.
jaki laptop wybrać do pracy

Spróbujmy sobie dziś wyobrazić pracę bez korzystania z laptopa? Czy to jest w ogóle wykonalne, zwłaszcza jeżeli jest to praca biurowa lub własna działalność? Sprawdź, jaki laptop wybrać do pracy.

Laptop do pracy. Na co zwrócić uwagę?

Od czego zacząć? Na pewno trzeba sobie odpowiedzieć na jedno bardzo ważne pytanie: do czego mi będzie potrzebny laptop? Tutaj oczywiście zależy to od rodzaju wykonywanej pracy i stopnia jej zaawansowania. Inny laptop jest potrzebny studentowi polonistyki, inny laptop ułatwi pracę księgowej a jeszcze inny będzie służył grafikowi czy programiście. Zostawmy jednak dość oczywiste sprawy i skupmy się na tych bardziej złożonych. Warto sobie tu bowiem postawić ważniejsze pytanie: co sprawia, że dany laptop możemy nazwać „dobrym sprzętem” i jak poznać te cechy czy funkcje w komputerze osobistym, które sprawią że nie będziemy żałować zakupu?

Przykładowa specyfikacja

Zastanówmy się, co by było gdyby urządzenie, jakim jest laptop, porównać do żywego organizmu. Sercem każdego laptopa jest bateria, procesor i pamięć możemy kolejno nazwać mózgiem i układem nerwowym a inne funkcje i podzespoły – tkankami, organami i układami. Jak to w organizmie; wszystkie te części muszą być komplementarne względem siebie, by mogły razem pracować, tworząc spójną całość. Pomyślmy więc, jakie podzespoły możemy wziąć na tapet, by wyróżnić ich funkcję i rolę w tej całości.

Propozycja podstawowej specyfikacji:

  • Ekran: 14 cali, 1920 x 1080 pikseli;
  • Procesor: AMD Ryzen 7 4800U;
  • Pamięć: 16 GB DDR4 RAM;
  • Dysk: 512 GB SSD;
  • Grafika: AMD Radeon;
  • System operacyjny: Windows 11 Professional.

Jaka cena laptopa do pracy?

W zależności jakie inne elementy specyfikacji dobierzesz (matryca, złącza, bateria, wielkość ekranu i wiele innych), cena laptopa będzie się znacznie różnić. Właściwie laptop o wskazanej wyżej specyfikacji możemy kupić już za około 3000-3500 złotych. Co innego gdy potrzebujesz naprawdę wydajnej karty graficznej lub procesora. Tutaj koszt można wówczas określić na 4000 zł. w górę z zaznaczeniem, że ciężko będzie znaleźć górną granicę ceny, tzw. sufit. Warto również zaznaczyć że wszystko ma znaczenie począwszy od producenta, poprzez dostępność, skończywszy na tym, gdzie i kiedy go kupisz.

Sprawdź Serwis Kompa

Serwis Kompa od lat pomaga dobrać odpowiedni sprzęt komputerowy. Sprawdź nas i skorzystaj z porad jakie dla Ciebie przygotowaliśmy odnośnie sprzętu i nie tylko. Komputery i laptopy to urządzenia, na których naprawdę się znamy. Mamy w ofercie sprzęt używany i nowy na zamówienie Klienta, możliwość konfiguracji pod konkretne potrzeby i wiele innych interesujących usług. Zapraszamy do skorzystania z nich. Jesteśmy dostępni w Rzeszowie lub pod telefonem czy mailem. Jeśli możemy Ci pomóc, skontaktuj się z nami i przekonaj się że to wszystko, co tu piszemy jest prawdą.

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message