Jaki sprzęt dla graczy warto wybrać?

Gracz to specyficzny użytkownik sprzętu, który najczęściej ma spore wymagania odnośnie wydajności. Potrzebuje zatem komputera, który pozwoli mu bawić się przy najnowszych tytułach.
jaki sprzęt dla graczy wybrać

Gracz to specyficzny użytkownik, który najczęściej ma spore wymagania odnośnie wydajności. Potrzebuje zatem komputera, który pozwoli mu bawić się przy najnowszych tytułach. Powinien też skorzystać z tzw. peryferiów, czyli sprzętu, dzięki któremu gra będzie czystą przyjemnością.

Sprzęt dla graczy – co warto wiedzieć?

Czym warto się kierować wybierając sprzęt dla graczy? Na jakie cechy zwracać szczególną uwagę i jakich elementów nie może zabraknąć w pokoju gracza? Na początek należy się określić i zdecydować, na jakim sprzęcie będziesz grać. Odpowiedz więc sobie na podstawowe pytanie: komputer czy laptop?

Komputer stacjonarny dla graczy

Komputer to najczęściej wybierany sprzęt do gier, ponieważ stoi za nim wiele zalet: możliwość swobodnego dopasowania podzespołów (i modernizacji), szansa na osiągnięcie najwyższej jakości grafiki, dostęp do bardzo obszernego zbioru tytułów i przede wszystkim uniwersalność. Tak zwany pecet sprawdzi się też podczas pracy, nauki i relaksu innego, niż granie. Dobry komputer do gier powinien być wydajny. Musi więc mieć minimum czterordzeniowy procesor, mocną kartę graficzną, dysk SSD, dużo pamięci RAM i trwały zasilacz. Taki komputer można poskładać samemu albo wybrać gotowy zestaw.

Zalety komputera do gier:     

 • Najwyższa możliwa jakość grafiki;
 • Możliwość dostosowania specyfikacji i modernizacji;
 • Wydajniejsze i cichsze chłodzenie;
 • Szeroki zakres zastosowań;
 • Większa wygoda grania dzięki klawiaturze i myszce.

Wady komputera do gier:

 • Dość wysoka cena za wydajny zestaw;
 • Duży pobór energii;
 • System Windows i sterowniki czasami stwarzają problemy techniczne.

Laptop dla graczy

Jeśli zależy Ci na świetnym dostępie do gier komputerowych, a zarazem na nieograniczonej mobilności, warto postawić na laptopa. Żeby nadawał się do gier, musi mieć świetnej klasy podzespoły. To niestety często kosztuje znacznie więcej niż w przypadku komputera stacjonarnego. Da się to jednak osiągnąć. Polecane laptopy dla graczy (według popularnego serwisu Benchmark) to na przykład:

 • Lenovo Ideapad 3-15ARH Gaming (82EY00EUPB);
 • Dell Inspiron 15 G3 3500-4169;
 • Dell Inspiron G15 5515-0886;
 • Acer Nitro 5 (NH.Q7QEP.007).

Skorzystaj z oferty Serwisu Kompa

Jesteś zapalonym graczem albo dopiero chcesz zacząć grać? Skorzystaj z naszej oferty i wybierz odpowiedni dla siebie sprzęt lub skorzystaj z naszych porad odnośnie konfiguracji. Ponieważ tego typu produkty to niemały wydatek, warto dobrze przemyśleć zakup, w oparciu o określone potrzeby, wypływające z Twoich preferencji w temacie grania. Daj nam znać.

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message