Akcesoria komputerowe – co warto o nich wiedzieć?

Często zapominamy, że są akcesoria komputerowe, bez których korzystanie z komputera jest utrudnione lub… po prostu niemożliwe.
Akcesoria komputerowe co warto o nich wiedzieć

Tyle mówimy o sprzęcie komputerowym, a jednak zawsze mamy wtedy na myśli komputer, laptop i tak dalej. Często zapominamy, że są akcesoria bez których korzystanie z komputera jest utrudnione lub… po prostu niemożliwe.

Mysz i klawiatura – czy da się bez nich żyć?

Żyć bez nich się pewnie da, lecz jeśli już mówimy o pełnym korzystaniu z komputera – przestaje to być oczywiste. Tak, wiemy, w laptopie nie ma problemu bo są to akcesoria wbudowane. Co jednak, jeśli dużo klikasz, dużo piszesz i po prostu męczy Cię panel dotykowy sterowania kursorem, a na myśl o laptopowej klawiaturze dostajesz gęsiej skórki? Pora zaopatrzyć się w mysz i klawiaturę. Czym się kierować?

Czym się wyróżnia dobra klawiatura?

  • Intuicyjne rozmiary i rozkład klawiszy – zdarza się często, że niektóre przyciski są ściśnięte, zbyt małe (lub krótkie), a przez to utrudniają wykonywanie czynności;
  • Dodatkowe klawisze – umożliwiają przypisanie i zaprogramowanie funkcji lub kombinacji klawiszy, co w połączeniu ze spersonalizowaną myszką może znacznie ułatwić korzystanie;
  • Obsługę kilku klawiszy jednocześnie – minimum to 5 klawiszy. Droższe konstrukcje pozwalają na użycie nawet kilkunastu przycisków jednocześnie;
  • Podświetlenie – ułatwia nocne użytkowanie. Warto sprawdzić, czy klawiatura posiada kilkustopniową regulację;
  • Opcjonalne wyposażenie – np. hub USB, złącze audio, podpórka pod nadgarstki, które dodatkowo wspomogą korzystanie. Ciekawym dodatkiem są ekrany LCD, które wyświetlają ważne informacje.

Czy graczom wystarczą wbudowane głośniki?

Warto odpowiedzieć na bardziej ogólne pytanie. Czy graczom wystarczą zwykłe akcesoria: fotel komputerowy, myszka, klawiatura i w ogóle sam sprzęt? Raczej nie, ponieważ wszelkie akcesoria powinny być dostosowane do długich godzin gry i zapewniać maksymalną wygodę korzystania. Ale załóżmy że to już załatwione a wciąż musisz słuchać płaskiego dźwięku z wbudowanych głośników… Tutaj również nasuwa się potrzeba zaopatrzenia w dobre akcesoria. Jeśli faktycznie jesteś graczem dochodzi jeszcze gamepad, kierownica, słuchawki itd.

Dodatkowy monitor – fanaberia czy konieczność?

Dużo grasz na komputerze? Robisz research? Jesteś grafikiem, copywriterem, programistą, a może wykonujesz inny zawód związany z IT? Na pewno wiesz jak potrzebny jest dodatkowy monitor, kiedy wykonujemy kilka zadać jednocześnie i musimy często się przełączać między oknami lub kartami przeglądarki. Różnica jest niebagatelna więc zdecydowanie warto zaopatrzyć się w dodatkowy monitor, zwłaszcza że jest to teraz sprzęt powszechnie dostępny i atrakcyjny cenowo.

Wybierz akcesoria z Serwisem Kompa

Chcesz wybrać odpowiednie akcesoria ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Nie możesz zdecydować – używane czy nowe? Ciężko Ci odcyfrować i zrozumieć parametry sprzętu? Zdecyduj się na poradę specjalistów z firmy Serwis Kompa w Rzeszowie. Od razu poczujesz pewność, że wiemy o czym mówimy. Ponadto mamy dostępny sprzęt i akcesoria komputerowe, które zamawiamy na życzenie Klienta więc skontaktuj się z nami. Możemy w dodatku skonfigurować i zainstalować Twój sprzęt komputerowy. Czekamy na Ciebie.

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message