Jak wybrać solidny serwis laptopów w Rzeszowie?

Masz problem ze swoim sprzętem komputerowym? Nie wiesz, jaki serwis laptopów wybrać? Przygotowaliśmy kilka porad w tym zakresie!
serwis laptopów

Jeśli chcesz wybrać dobry serwis laptopów, musisz wziąć pod uwagę usługi, jakie oferuje. Obecnie niemal każdemu zależy na sprawnym sprzęcie komputerowym. Zwłaszcza teraz, gdy laptopy są niezwykle popularne. Korzysta się z nich nie tylko do pracy, ale też do rozrywki takiej, jak gry czy oglądania filmów.
Czy możemy więc wyobrazić sobie gorszą sytuację niż awaria sprzętu, na którym pracujemy nad ważnym projektem, a zbliża się deadline? W takiej chwili naprawa laptopa musi odbyć się jak najszybciej, a wybór odpowiedniego serwisu powinien być dobrze przemyślany. Jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru serwisu laptopów?

„Wyłącz i włącz” nie skutkuje i co teraz?

Najważniejsze to nie panikować i zachować spokój. Wiemy, ta rada jest oczywista, ale wybór serwisu powinien odbyć się na chłodno. Następnie sięgamy po telefon i w Internecie szukamy miejsca, w którym zajmą się naszym sprzętem komputerowym. Popularne googlowanie jest świetnym źródłem sprawdzonych informacji. Warto przeczytać opinie internautów, nierzadko są one rozbudowane i rzetelne. Z opinii w Google czy na popularnych platformach społecznościowych, możemy poznać wady i zalety wybranych serwisów. Trzeba być jednak czujnym, hejterzy są wszędzie i często specjalnie szargają opinię dobrych miejsc.
Kolejnym ważnym aspektem jest lokalizacja serwisu laptopów. Algorytmy Google są coraz bardziej precyzyjne, często opierają się na lokalizacji, więc wskazują serwisy najbliżej nas. Jednak nie każdy serwis, który znajduje się w pobliżu, jest godny zaufania. Czasami warto jest wybrać ten, nieco oddalony od miejsca zamieszkania, ale oferujący lepsze usługi i posiadający lepsze opinie.

Serwis autoryzowany czy nie?

Zapewne w Twojej głowie pojawiło się pytanie, jaki rodzaj serwisu laptopów wybrać? Autoryzowany czy nieautoryzowany? Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Jeśli na nasz sprzęt mamy gwarancję producenta, wtedy najlepiej jest wybrać serwis autoryzowany. W tym wypadku gwarancja nie zostanie przerwana, co jest niezwykle istotne. Większy problem mają posiadacze produktów marki Apple, która wprowadzając coraz nowsze oprogramowanie, wymusza na użytkownikach zakup oryginalnych części, których próżno szukać w serwisach nieautoryzowanych.
Jeżeli naszego sprzętu nie obejmuje już gwarancja lub nie jest to produkt Apple, wtedy lepiej skorzystać z serwisu laptopów nieautoryzowanych, w których są równie dobrze wykwalifikowani specjaliści. Dodatkowo, serwis nieautoryzowany, niejednokrotnie jest po prostu tańszy niż punkt autoryzowany.
Jeśli pracujesz na sprzęcie firmowym koniecznie zgłoś awarię pracodawcy. W takim wypadku to właśnie pracodawca ma obowiązek zgłosić potrzebę naprawy w odpowiednie miejsce.

Sprawdź zakres ofert serwisu

Poza oczywiście ceną, warto jest zapoznać się z ofertą konkretnego serwisu laptopów. Większość z nich ma wyszczególniony zakres usług na swoich stronach internetowych. Serwisy laptopów najczęściej oferują pomoc w uszkodzeniach mechanicznych, czyli np. wymiana zawiasów czy pękniętych matryc, osuszenie zalanych podzespołów. W przypadku uszkodzeń hardware’u do najczęstszych usług należą: wymiana uszkodzonych podzespołów (płyta graficzna, procesor itp.) czy naprawa układu zasilania.
Nie każdy serwis laptopów oferuje bezpłatną usługę diagnostyki komputerów. Warto zwrócić na to uwagę, żeby nie przepłacić. Podczas diagnostyki każdy serwis powinien dokonać bezpłatnej wyceny usługi. Pamiętaj, że ceny wahają się w zależności od renomy serwisu i ceny podzespołów.

Serwis laptopów w Rzeszowie

Gdy Twój sprzęt ulegnie awarii, nie panikuj, zwróć się do nas. Serwis Kompa oferuje darmową diagnozę i wycenę naprawy laptopów, większości marek dostępnych w Polsce. Dołożymy wszelkich starań, żeby Twój laptop został naprawiony na czas. A Ty zdążysz oddać projekt przed deadlinem. Jeśli masz pytania – skontaktuj się z nami.

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message