Najczęstsze awarie komputera – Serwis kompa wyjaśnia

Jakie są najczęstsze awarie komputera i jak sobie z nimi radzić? Usługi informatyczne to rozwiązanie każdego większego problemu.
usługi informatyczne w Rzeszowie

Z awarią mamy do czynienia, gdy sprzęt z jakiegoś powodu przestał działać poprawnie, tak, że uniemożliwione jest korzystanie z niego. Czasami użytkownik nie wie, co spowodowało uszkodzenie, dlatego warto oddać komputer w fachowe ręce ekspertów. W każdym przypadku usługi informatyczne w Rzeszowie odpowiedzą na pytania i zajmą się naprawą.

Zalanie laptopa –  usługi informatyczne w Rzeszowie radzą, jak działać

Sok, woda, ciepłe napoje, mleko – wszystko to, na co dzień znajduje się niebezpiecznie blisko naszego sprzętu. W laptopach zalanie klawiatury wiąże się z dostaniem się płynu do wnętrza komputera, gdzie znajdują się najcenniejsze elementy systemu. Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić, gdy zalaliśmy laptopa, to odłączyć go od zasilania. Woda i prąd to połączenie, które nie tylko jest niebezpieczne dla nas, ale wyrządza realne szkody naszemu komputerowi. Odłączamy więc zasilanie, wyłączamy komputer, następnie wyciągamy akumulator (baterię). Jeśli szybko odłączymy zasilanie, jest spora szansa, że szkody nie będą zbyt dużeW przypadku zalania laptopa, dobrze jest odczekać dwie doby trzymając go do góry nogami, a następnie udać się do serwisu. Polecamy też telefon do nasusługi informatyczne w Rzeszowie udzielą Ci szybkiej i profesjonalnej porady jak działać.

Uszkodzenie matrycy

Większość z nas bardzo uważa, by laptop nie doznał uszkodzeń mechanicznych. Niestety uderzenie, upadek czy nawet gwałtowne otworzenie klapy mogą spowodować uszkodzenia matrycy. Matryca to element odpowiadający za wyświetlanie obrazu na ekranie laptopa. Jeśli zauważysz na ekranie swojego komputera paski, pajączki, martwe piksele czy plamy, to znak że doszło do uszkodzenia matrycy. Wprawdzie jest to jedna z najczęstszych awarii, ale wcale nie sprawia to, że jest ona błaha lub można o niej łatwo zapomnieć. Wręcz przeciwnie. Może ona znacznie utrudnić korzystanie z laptopa lub całkowicie je uniemożliwić. Usługi informatyczne w Rzeszowie będą Ci potrzebne jeśli nie jesteś pewien czy można ratować twoją matrycę lub gdy trzeba będzie ją wymienić. Pamiętaj, że rozpoznanie usterki i wycena są u nas bezpłatne.

Uszkodzenie gniazda zasilania

Ten drobiazg ma wielkie znaczenie. Jeśli gniazdo zasilania laptopa zostanie uszkodzone, w krótkim czasie nasz laptop stanie się bezużyteczny. Warto więc prewencyjnie dbać o nie i, jeśli nie ma takiej konieczności, nie wyciągać z niego ładowarki. Awarie gniazda spowodowane są eksploatacją, często gwałtownym wyciąganiem lub wkładaniem wtyczki, pociągnięciem za kabel lub rozbiciem obudowy. Znakiem, że doszło do uszkodzenia gniazda jest to, że nie możemy ani naładować baterii ani pracować „na kablu”. Symptomem mogą być także „przerwy” w dostawie energii, gdy laptop podłączony jest do zasilania. Warto przyjrzeć się temu, co jest powodem nieładowania, ponieważ może także chodzić o ładowarkę. Wyłamanie gniazda jest już poważną awarią i raczej nie będzie się bez wizyty w serwisie.  Usługi informatyczne w Rzeszowie przeprowadzą diagnostykę i naprawią zepsute gniazdo szybko, tak byś w krótkim czasie mógł znowu korzystać ze swojego komputera.

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message