Utrata danych? Usługi informatyczne Rzeszów radzą czego nie robić!

usługi informatyczne Rzeszów

W trakcie porządków na swoim komputerze, skasowałeś nie to, co chciałeś? Sformatowany przez męża dysk, zrujnował Wasze wakacyjne zdjęcia, bo zapomniałaś zrobić kopię zapasową? A może Twój PC zaatakowało złośliwe oprogramowanie, uszkadzając pliki systemowe i Twój pracochłonny projekt do pracy przepadł? Utrata danych z dysku komputera czy laptopa, to zawsze stresowa sytuacja. Jednak usługi informatyczne Rzeszów świadczone przez Serwis Kompa uspokajają, jest szansa, aby odzyskać dane! Zastosuj kilka naszych porad!

Usługi informatyczne Rzeszów podają powody utraty danych z dysku

Utrata danych z komputera czy laptopa, może zaistnieć na wiele różnych sposobów. Najczęstszą przyczyną jest pośpiech i nieuwaga. Kiedy kończy się miejsce na komputerowych dyskach lub urządzeniach przenośnych, robimy „szybkie porządki”, aby znaleźć dodatkowe zasoby pamięci. Do kosza (z opcją jego opróżnienia) lądują zatem pliki, które w ostatecznym rozrachunku są nam jednak potrzebne! Źródłem utraty danych są także wszelkie, mechaniczne uszkodzenia dysków twardych. Mają one miejsce zazwyczaj wtedy, gdy podróżujemy z włączonym laptopem! Winowajcą są także różne awarie systemu komputerowego bądź utrata partycji. Pogotowie komputerowe Rzeszów zaznacza także, że Internet to nie tylko skarbnica wiedzy, ale również rezerwuar różnego typu wirusów. Pobierając pliki z Internetu, nieświadomie możemy zainstalować złośliwe oprogramowanie, które jest w stanie uszkodzić nasz system komputerowy. Usługi informatyczne Rzeszów podają także inne, dość często spotykane przykłady utraty danych. Są to między innymi: fizyczne uszkodzenie lub awaria PC lub laptopa, elektroniczny mankament (przepięcie lub usterka zasilania), brak wykrywalności twardego dysku (czarny ekran po włączeniu), zgubienie/zapomnienie hasła dostępu.

Najczęstsze mity na temat odzyskiwania danych

Internet jest pełen tzw. „dobrych rad” co robić, gdy utracisz dane z dysków. Serwis  komputerowy Rzeszów bierze je pod lupę.

Metoda włącz i wyłącz – chyba najczęściej stosowana, gdy coś „niedobrego” dzieje się z naszym sprzętem. Niestety w przypadku utraty danych, nie znajdzie zastosowania, a może jedynie pogłębić problem. Dlaczego? Otóż mimo, że system pokazuje brak danych, to nie zostały one całkowicie skasowane lecz pozostają w „pozornie pustych” sektorach danego dysku. Owe sektory są oznaczone przez system, jako gotowe do nadpisania. Każde więc włączenie-wyłączenie komputera, powoduje nadpisywanie danych, tracąc poprzednie bezpowrotnie.

Fizyczne otwarcie dysku – nigdy tego nie rób! Każdy dysk jest niezwykle skomplikowanym i delikatnym przedmiotem, a wszelkie „kombinacje” przy nim powinny być wykonywane np. podczas usługi informatycznej Rzeszów, z użyciem odpowiednich narzędzi! Poza tym jest to ostateczność, w momencie, gdy wszystkie inne metody zawiodą, a tych jest naprawdę sporo!

Metody dla odważnych?! Usługi informatyczne Rzeszów stanowczo odradzają!

Włożenie dysku do zamrażalnika? A może umieszczenie go w naczyniu z ryżem? Brzmi absurdalnie? Niestety to kolejne „złote rady” jakie można odnaleźć na forach internetowych. Dlaczego lepiej omijać z daleka owe sposoby? Serwis laptopów Rzeszów wyjaśnia. Po pierwsze – wyjęcie urządzenia z zamrażalnika do temperatury pokojowej, powoduje skraplanie, przez co nie tylko obudowa, ale także „wnętrze” dysku staje się mokre. A jak wiadomo woda plus części komputerowe, to nie jest dobre połączenie, chyba, że chcemy je uśmiercić na dobre! A może zalany dysk umieścić w naczyniu z ryżem, aby pochłonął wilgoć? Owszem, być może usunie zawilgocenie, ale ryżowy pył zanieczyści dysk, co w konsekwencji pogorszy i tak już opłakany stan urządzenia!

Usługi informatyczne Rzeszów – tylko rozważne postępowanie ma sens!

Usługi informatyczne Rzeszów radzą, zawsze zachowaj spokój! Pamiętaj, do czasu nadpisania rzekomo utraconych danych, nowymi informacjami, możliwe jest ich odzyskanie nawet w całości! Najważniejszą rzeczą, o której należy wiedzieć jest, aby do czasu profesjonalnej pomocy nie korzystać z dysku! Zawsze najrozsądniejszą decyzją, jest powierzenie sprawy profesjonalistom, którzy w zależności od przyczyny utraty danych podejmą właściwe czynności! Co więcej, serwis komputerowy Rzeszów – Serwis Kompa, przed przyjęciem każdego zlecenia, wykonuje bezpłatną diagnozę i wycenę, a także doradza wybór najefektywniejszej metody naprawy! Odzyskaj z nami utracone dane … i spokój ducha!

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message