Usługi informatyczne w Rzeszowie rozprawią się z wirusami

Jeżeli masz zawirusowany komputer, który znacznie utrudnia i spowalnia pracę, przynieś do do nas! Świadczymy usługi informatyczne w Rzeszowie.
usługi informatyczne w Rzeszowie

Są podstępne, szybko się rozprzestrzeniają i potrafią wyrządzić poważne szkody. O czym mowa? Oczywiście o wirusach! Zdajemy sobie sprawę, że w obecnych czasach trudno ustrzec się przed szkodliwym oprogramowaniem. O ile coraz więcej osób nie bagatelizuje niebezpieczeństw czyhających w sieci, wciąż wielu z nas pada ofiarami wirusów. Czym w ogóle są i jak się ich pozbyć? Usługi informatyczne w Rzeszowie będą najlepszym rozwiązaniem.

Kiedy usługi informatyczne w Rzeszowie mogą się przydać?

Wirus komputerowy całkowicie zasłużył na swoją nazwę, która bez wątpienia kojarzy nam się negatywnie. Porównywany do wirusa powodującego choroby w ludzkim organizmie program nierzadko jest trudny do zidentyfikowania. Pierwszymi oznakami, które powinny wzbudzić nasze podejrzenia są zawieszenia, restartowanie i wolne tempo, w jakim działa sprzęt. Pojawienie się jakiejś nieznanej aplikacji albo usunięcie zainstalowanego wcześniej programu to również bardzo niepokojące symptomy. Posiadacze zainfekowanych urządzeń narzekają też na tajemnicze wysyłanie wiadomości z ich adresów e-mail. Oznak obecności wirusów może być zdecydowanie więcej. W takim wypadku potrzebujemy natychmiastowej pomocy, którą zagwarantują usługi informatyczne w Rzeszowie świadczone przez profesjonalistów.

Wirusy, konie trojańskie, robaki – poznajmy naszych wrogów

Jak wcześniej wspomnieliśmy, wirusem nazywamy program lub kod, który produkuje swoje kopie. Zazwyczaj potrzebuje do tego minimalnej „pomocy” użytkownika. Elementem niezbędnym do funkcjonowania wirusa jest jego nosiciel, czyli inny plik. Usługi informatyczne w Rzeszowie poradzą sobie też z koniem trojańskim. Jak sama nazwa wskazuje jego działanie polega na udawaniu legalnego, prawidłowego programu, by potajemnie wyrządzać szkody. Z kolei robak komputerowy powiela się samodzielnie, a do rozprzestrzeniania zwykle wykorzystuje połączenia sieciowe (zwłaszcza pocztę).

Usługi informatyczne w Rzeszowie uratują Twój sprzęt

Kradzież poufnych danych, usunięcie plików z dysku twardego, a nawet poważne zniszczenia sprzętu to przerażające scenariusze dla każdego użytkownika. Pewnym rozwiązaniem problemu złośliwych infekcji jest wizyta w serwisie. Specjaliści najpierw przeprowadzają diagnozę, a następnie szybko usuwają wirusy. Dzięki temu znowu będziemy mogli bezpiecznie korzystać ze swojego komputera.

Na co zwracać uwagę, by serwis komputerowy w Rzeszowie nie były nam potrzebne?

Co nas uchroni? Serwis Kompa radzi:

  • nie pobieraj i nie otwieraj plików z niepewnych źródeł,
  • regularnie zmieniaj hasła do kont w różnych serwisach internetowych,
  • korzystaj wyłącznie ze sprawdzonych sieci Wi-Fi,
  • zainwestuj w program antywirusowy i na bieżąco go aktualizuj – do najlepiej ocenianych antywirusów zaliczamy m.in. Norton 360 Deluxe, Kaspersky Internet Security i ESET NOD32 Antivirus.

Również w sieci warto mieć oczy dookoła głowy. Jednak gdy na naszym komputerze zadomowił się już niechciany gość, Serwis Kompa oferuje szybkie i profesjonalne usługi informatyczne w Rzeszowie.

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message