Serwis komputerowy w Rzeszowie radzi regularne formatowanie systemu

Jak ważne jest regularne czyszczenie systemu? Serwis komputerowy w Rzeszowie wyjaśnia, że dzięki formatowaniu, możemy się dłużej cieszyć sprawnym sprzętem.
serwis komputerowy w Rzeszowie

Formatowanie kompa to poważna sprawa. To nie to samo co formatowanie pendriva, chociażby dlatego, że trwa znacznie dłużej. Boisz się robić to po raz pierwszy albo masz złe doświadczenia? – serwis komputerowy w Rzeszowie udzieli pomocy.

Zrób to sam albo skorzystaj z usług serwisu komputerowego w Rzeszowie   

Formatowanie dysku dla jednych bywa rutynową czynnością, dla innych zagadką. Nie ulega wątpliwości, że od czasu do czasu wykonanie tej operacji jest konieczne. Zarówno osoby starsze, jak i nieobeznana z informatycznymi tematami młodzież często potrzebuje pomocy, by zrobić do dobrze. Jeśli masz pytania lub potrzebujesz wsparcia serwis komputerowy w Rzeszowie jest do Twojej dyspozycji.

Kiedy czas na formatowanie?

Znakiem, że nadszedł czas na formatowanie, jest tzw. „zamulanie” – komputer chodzi powoli, nawet podstawowe widoki ładują się bardzo długo. Oczywiście, przyczyn tego stanu rzeczy może być wiele, ale najbardziej podstawową jest właśnie przeładowanie pamięci. Jeśli komputer działa poprawnie, ale daje sygnały, że miejsca na dysku jest coraz mniej, także warto przystąpić do formatowania dysku.

Wielkie czyszczenie systemu Twojego komuptera

Formatowanie rzeczywiście przypomina wielkie czyszczenie Twojego komputera. Aby się do niego dobrze przygotować, potrzebujesz dysku zewnętrznego, na którym czystkę przetrwają wszystkie pliki stanowiące dla ciebie wartość.

Przeszukaj systemowe foldery znajdujące się na komputerze: Dokumenty, Muzyka, Obrazy itp. oraz foldery, które stworzyłeś sam. Bądź skrupulatny i przeszukaj zakamarki. Jeśli masz z tym spory problem, to niech to będzie lekcja na przyszłość: porządek na kompie jest ważny.

Nie zapomnij o Twojej wyszukiwarce: jeśli masz tam zapisane jakieś istotne zakładki, utwórz kopię zapasową i zapisz na dysku zewnętrznym. Podobnie zrób z dotychczasowymi ustawieniami swoich programów, także gier. Pamiętaj, że po formatowaniu wszystkie programy trzeba będzie zainstalować od początku.

Jak przebiega formatowanie?

Jeśli zabezpieczyłeś już wszystko, czas na treść właściwą. Zwróć uwagę na to, by dokładnie ustalić, który dysk chcesz formatować. Jeśli nie planujesz przeinstalowania systemu Windows, na pewno nie będzie to dysk C.

Na swoim komputerze znajdź „Zarządzanie dyskami”. Po lewej znajduje się zakładka „Magazyn”, a w niej znów „Zarządzanie dyskami”. Spośród dysków wybierz ten, który chcesz sformatować i kliknij w niego. Wybierz opcję „Formatuj…”, a gdy pojawi się okienko, wybierz opcje formatowania. W zakładce „System plików” wybierz NTFS, a w zakładce „Rozmiar jednostki alokacji” kliknij „Domyślny”. Następnie system zapyta jakiego rodzaju formatowania chcecie dokonać. Polecamy formatowanie pełne, które jest bardziej korzystne i przynosi lepsze efekty. Następnie kliknij OK. Trwa proces formatowania.

Serwis komputerowy w Rzeszowie – jeśli o czymś zapomnisz

Pełne formatowanie spowoduje, że nie będziesz miał dostępu do danych, które pozostały na komputerze. Stąd najwięcej czasu przy formatowaniu pochłania właśnie szukanie i przenoszenie plików w bezpieczne miejsce. System podczas formatowanie usuwa pliki z dysku, ale dopóki nie zostaną one nadpisane innymi, wykwalifikowany informatyk jest w stanie je przywrócić. Kiedy już zostaną nadpisane, może się to udać, ale najczęściej pliki są wtedy uszkodzone i nie da się już z nich korzystać. Jeśli zapomniałeś o czymś, co jest ci potrzebne, serwis komputerowy w Rzeszowie zrobi wszystko, byś mógł znów ich używać.

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message