Jak dobrać części komputerowe?

Czy kupno nowego komputera to zawsze zamówienie gotowego zestawu w sklepie? Można przecież złożyć sprzęt. Jak dobrać części komputerowe?
części komputerowe

Dla wielu użytkowników kupno nowego komputera stacjonarnego równa się z zamówieniem gotowego zestawu bezpośrednio w sklepie. Nie ma jednak przeciwwskazań, żeby złożyć taki sprzęt samodzielnie, kupując wszystkie części oddzielnie. Nasuwa się jednak pytanie: jak dobrać części komputerowe?

Czy warto samemu złożyć komputer?

To jasne jak ekran, że jeśli potrzebujesz wydajnego i nowoczesnego komputera, zakup „gotowca” będzie się wiązał z dużym wydatkiem. Złożenie go samodzielnie jest lepszym rozwiązaniem. Co więcej, nie zawsze musisz rozglądać się za częściami fabrycznie nowymi. W wielu przypadkach dużo lepszym wyborem są tanie, używane podzespoły komputerowe. Mogą posłużyć jeszcze wiele lat, jeśli tylko kupujesz je od sprawdzonych sprzedawców. Są pewne, gdyż najczęściej są to części, wymontowane z komputerów, które przeważnie użytkowane były w warunkach biurowych.

Na co zwrócić uwagę przy doborze części komputerowych?

Chcąc samemu skompletować komputer, należy dokładnie przeanalizować dobór następujących części:

  • Procesor;
  • Karta graficzna;
  • Dysk;
  • Pamięć RAM;
  • Zasilacz.

Procesor – jakie serce komputera wybrać?

Procesor to jedna ze strategicznych części komputerowych, która ma ogromny wpływ na optymalne działanie komputera. Nim go wybierzesz, dokładnie określ swoje wymagania wobec niego. Pomyśl, jakie ma mieć zastosowanie? Potrzebujesz go do pracy biurowej albo do surfowania w Internecie? Z powodzeniem możesz dobrać procesory klasy ekonomicznej. Świetnym wyborem są w tym przypadku używane jednostki Intel Core i3 lub i5 z nieco starszych generacji. Nie dość, że są one atrakcyjne cenowo, to idealnie nadają się do sprzętu o tym zastosowaniu. Komputer stacjonarny jest Ci potrzebny do programowania, gier lub obróbki graficznej? W takim razie zainwestuj w mocniejszy procesor. Najlepszym rozwiązaniem są tutaj jednostki Intel Core i7, (może być także i5). Jednakże lepiej postawić na te nowocześniejsze wersje.

Zasilacz do komputera

Osobną część swojego czasu na złożenie komputera musisz poświęcić zasilaczowi, który jest pozornie błahym elementem. W tym przypadku polecamy nowe urządzenie i to koniecznie od sprawdzonego producenta. Tani, niskiej klasy i niepewny zasilacz komputerowy może nawet doprowadzić do usterki sprzętu. Co ważne, weź pod uwagę, że moc zasilacza powinna być kompatybilna z zastosowanymi podzespołami, w tym także z ich zapotrzebowaniem energetycznym.

Odpowiednio dobierz części komputerowe

Niejeden już „poległ” w tym temacie. Samodzielne złożenie komputera wymaga nie tylko czasu, ale i rozległej wiedzy. Jeśli brakuje Ci jednego i drugiego, masz jedną alternatywę – serwis komputerowy. Specjaliści w branży komputerowej, którzy chętnie Ci doradzą lub wykonają konfigurację za Ciebie, to idealne wyjście. Sprawdź oferty poszczególnych serwisów w Twojej okolicy, zważając na potrzeby, które chcesz zaspokoić. Następnie skontaktuj się z tym pogotowiem komputerowym.  

Zapoznaj się z ofertą Serwis Kompa

W firmie Serwis Kompa od lat specjalizujemy się w dobieraniu części komputerowych do konkretnych zastosowań. Pomagamy dobrać sprawdzony sprzęt w wielu różnych konfiguracjach. Konfigurujmy rozwiązania nie tylko biurowe czy gamingowe, lecz także odpowiednie dla grafików czy programistów. Oprócz tego sprzedajemy atrakcyjne cenowo części komputerowe.

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message