Formatowanie komputera Rzeszów – jak się przygotować?

formatowanie komputera Rzeszów - serwiskompa.pl

Formatowanie komputera Rzeszów stosowane jest najczęściej w momencie, gdy chcemy przeinstalować system operacyjny. Warto wcześniej przygotować swój sprzęt, aby nie utracić zapisanych na nim informacji. W poniższym artykule wyjaśniamy, jakie kroki należy podjąć w tym celu.

Planujesz formatowanie komputera Rzeszów? Utwórz kopię zapasową plików

Jeśli nie robisz tego na bieżąco, nie zapomnij skopiować plików przed formatowaniem komputera Rzeszów. Przeszukaj w tym celu wszystkie dane zapisane na dysku C. Znajdziesz je m.in. na pulpicie, w folderze moje dokumenty oraz w innych utworzonych przez Ciebie zakładkach. Nie musisz kopiować wszystkiego, reinstalacja systemu jest dobrą okazją do zrobienia długo odkładanych porządków. Dlatego wybierz te pliki, których potrzebujesz, a następnie przenieś je na:

– inny dysk (np. D lub E),

– zewnętrzny nośnik danych (pendrive, płyta CD itp.),

– wirtualny dysk (np. Google czy Dropbox).

Sporządź kopie zapasowe profili i ustawień

Wiele programów pozwala na wyeksportowanie wybranych ustawień i zapisanie ich w osobnym pliku. Dzięki temu, po zainstalowaniu nowego oprogramowania, można szybko wrócić do poprzedniego stanu. Sprawa wygląda podobnie w przypadku zakładek zapisanych w przeglądarkach internetowych. Zwykle synchronizują się one z Chmurą w sposób automatyczny. Jeśli jednak znajdują się w nich ważne informacje, warto upewnić się wcześniej, że kopia została sporządzona i w razie potrzeby wykonać ją samodzielnie.

Zrób listę programów do ponownej instalacji

Formatowanie komputera Rzeszów wiąże się m.in. z usunięciem wszystkich plików i aplikacji zapisanych na dysku. Dlatego przed reinstalacją systemu warto sporządzić listę aplikacji, które trzeba będzie ponownie zainstalować. Mowa tutaj nie tylko o tych podstawowych, tj. sterowniki, program antywirusowy czy oprogramowanie biurowe. Wiele z nas nie wyobraża sobie pracy bez Photoshopa, odtwarzacza muzyki czy programu do prowadzenia księgowości. Dzięki temu szybciej będziesz mógł korzystać z wszystkich możliwości, jakie daje nam sprzęt komputerowy.

Skompletuj niezbędne sterowniki

Lista podstawowych sterowników na nic się nie przyda, jeśli nie posiadasz oprogramowania, które umożliwia ich instalację. Dlatego, jeżeli nie korzystasz z usług serwisu komputerowego, sam musisz zadbać o ich przygotowanie. Najczęściej można je znaleźć na płytach dołączonych do sprzętu. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możesz ich znaleźć, pobierz wcześniej właściwe software’y z Internetu i zapisz na dysku zewnętrznym. Pozwoli Ci to uniknąć problemów, jakie mogą wystąpić w przypadku braku dostępu do sieci.

Formatowanie komputera Rzeszów w serwisie komputerowym

Jeśli nie wiesz, jak samodzielnie wykonać formatowanie komputera Rzeszów, skorzystaj z profesjonalnej pomocy. W Serwisie Kompa wykonamy dla Ciebie również czyszczenie laptopa, usuwanie wirusów, modernizację sprzętu i wiele innych. W zakresie naszych usług mieści się również bezpłatna diagnoza, dzięki czemu wiesz od początku, na czym będzie polegała naprawa komputera Rzeszów i ile czasu ona zajmie.

Odwiedź Serwis Kompa i oddaj swój sprzęt w dobre ręce. Zapraszamy!

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message