Formatowanie komputera Rzeszów – gdzie je wykonać?

Formatowanie komputera pomaga przyspieszyć jego pracę, a także pozwala pozbyć się wirusów. Zastanawiasz się, gdzie je wykonać? Chętnie pomożemy!
formatowanie komputera Rzeszów

Kiedy komputer potrzebuje formatowania?

Twój komputer działa zdecydowanie wolniej, zawiesza się, utrudnia wykonanie działań, które jeszcze niedawno przychodziły mu z łatwością? Jeśli tak, może wymagać formatowania dysku.

W trakcie użytkowania komputera instalujemy na nim przeróżne programy, tworzymy pliki i foldery. Wszystko to sprawia, że jego działanie z czasem jest coraz bardziej utrudnione. Może w końcu dojść do sytuacji, w której urządzenie będzie działało tak wolno, że trudno będzie z niego korzystać. Formatowanie wpływa nie tylko na naszą wygodę, ale i chroni przed częstym zawieszaniem komputera, które może doprowadzić nawet do utraty danych. Ponadto, kiedy komputer złapie wirusa, formatowanie jest jedynym rozwiązaniem, aby pozbyć się szkodliwego oprogramowania.

Czym się różni formatowanie szybkie od pełnego?

Dysk w komputerze można sformatować na dwa sposoby. Formatowanie szybkie polega tylko na usunięciu śladów plików, dzięki czemu stają się one niewidoczne, choć nadal znajdują się na dysku. W ten sposób w razie potrzeby można je odzyskać za pomocą specjalnych programów. Formatowanie pełne oznacza trwałe usunięcie zawartości dysku. Niektóre pliki można z niego odzyskać, ale jest to znacząco utrudnione, a nawet może się okazać, że w trakcie formatowania zostały one uszkodzone i nie będą działać prawidłowo.

Formatować samodzielnie czy z pomocą specjalisty?

Kiedy zdecydujemy się już na formatowanie komputera, pojawia się jedno podstawowe pytanie – wykonać je samodzielnie czy lepiej skorzystać z pomocy serwisu komputerowego? To zależy od naszej znajomości obsługi komputera. Formatowanie wymaga wgrania nowego systemu, co nie jest trudne, ale może sprawić kłopot osobom, które nie miały z nim wcześniej do czynienia. Czasami warto więc wybrać drugą opcję i skorzystać z pomocy fachowca.

Formatowanie komputera Rzeszów – wykonaj je w Serwisie Kompa!

Serwis Kompa oferuje fachowe usługi serwisowe, w tym formatowanie komputera Rzeszów. Instalujemy systemy operacyjne, usuwamy wirusy, odzyskujemy dane. Szybko i precyzyjnie diagnozujemy problemy związane z komputerem i znajdujemy najlepsze dla nich rozwiązanie. Zapraszamy do kontaktu, jak i odwiedzenia naszej siedziby.

Zanim sformatujesz swój komputer…

Obojętnie czy zdecydujesz się na samodzielne formatowanie komputera czy skorzystasz z pomocy firmy, pamiętaj, żeby zrobić kopię ważnych plików. Jak już wspomnieliśmy ich odzyskanie może być utrudnione lub odzyskamy je w uszkodzonej formie i nie będą się nadawały do użytku.

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message