Czy warto kupić poleasingowy laptop albo komputer ?

naprawa laptopów Rzeszów

Nie zawsze domowy budżet pozwala a zakup nowego wydajnego notebooka z wyższej półki. Nie oznacza to jednak, że trzeba być skazanym na budżetowe, tanie konstrukcje. Przy ograniczonej ilości gotówki warto również zainteresować się równie dobrym, jak i niedrogim rozwiązaniem – laptopami lub komputerami poleasingowymi.

Co to jest laptop poleasingowy?

To nic innego jak używany sprzęt odkupiony od dużych firm. Większe przedsiębiorstwa decydują się na zakup komputerów mobilnych i stacjonarnych w leasingu (czyli atrakcyjnej biznesowej formy kredytowania). Dzięki temu po dwóch, trzech latach mogą wymienić sprzęt na nowszy, wydajniejszy, spełniający potrzeby firmy. Starsze notebooki sprzedawane są po atrakcyjnych, bardzo konkurencyjnych cenach. Dzięki temu możliwe jest kupienie laptopa poleasingowego, w bardzo dobrym stanie, wydajnego i niezawodnego. I choć jest to sprzęt używany, bardzo często obejmuje go jeszcze gwarancja producenta.

Poleasingowy znaczy klasa biznes…

Komputery wykorzystywane w firmach to z reguły sprzęt markowy, od podstaw projektowany i budowany z myślą o szeroko pojętej pracy w korporacji. Charakteryzują się one zazwyczaj solidniejszą konstrukcją w stosunku do urządzeń produkowanych na rynek konsumencki. Klasa biznesowa to lepsze materiały, trwalsza obudowa, dokładniejszy montaż oraz często bardziej funkcjonalne oprogramowanie systemowe (na przykład w wersji Professional, a nie Home). Ponadto komputery do zastosowań biznesowych często są wyposażane w dodatkowe funkcje zabezpieczające, niedostępne w sprzęcie typowo konsumenckim – na przykład czytniki biometryczne czy kryptograficzny układ TPM. Z drugiej strony komputer biznesowy to nie komputer rozrywkowy. Dlatego raczej nie należy oczekiwać w poleasingowych okazjach peceta z szybką kartą graficzną. Choć i tu zdarzają się niekiedy wyjątki.

Kto powinien wybrać poleasingowy sprzęt?

Niemal każdy zainteresowany nabyciem rozsądnie wycenionego, a przy tym stosunkowo wydajnego komputera ma szansę znaleźć sprzęt odpowiadający jego potrzebom. Bezsprzecznie największą zaletą komputerów po leasingowych jest ich cena. Sprzęt, który jako nowy kosztował 4000 czy 5000 a nawet 6000 PLN i więcej,  można po 3-4 latach nabyć o 70-80% taniej. Biorąc pod uwagę jak nikły w ostatnich latach dokonał się postęp w kwestii wydajności procesorów, często dzisiaj jest to nadal bardzo wydajny sprzęt.

SerwisKompa oferuje profesjonalny i najwyższej jakości sprzęt poleasingowy. Wejdź na www.wybierzokazje.pl

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message