Trendy komputerowe przyszłości okiem serwisu komputerowego w Rzeszowie

Fani zmieniającego się świata cybernetycznego powinni być na bieżąco z nowościami. Dlatego serwis komputerowy w Rzeszowie przybliża nadchodzące premiery.
serwis komputerowy Rzeszów

Świat komputerów jest jedną z najszybciej rozwijających się branż technologicznych. Nie sposób nadążyć za wszystkimi nowinkami i ciągle pojawiającymi się, ulepszonymi komponentami zestawów komputerowych. Jednak fani świata cybernetycznego powinni być na bieżąco z pojawiającymi się nowościami na rynku. Dlatego serwis komputerowy w Rzeszowie przybliża nadchodzące w 2021 roku premiery podzespołów komputerowych.

Serwis komputerowy w Rzeszowie zauważa, że Intel zaczyna dominować

Od lat najwięksi producenci procesorów, a zatem Intel oraz AMD, rywalizują o posiadanie najlepszej jednostki CPU w testach wydajnościowych. Co roku pojawiają się z tego względu kolejne modele, a dalej generacje procesorów. Skok technologiczny, jaki nastąpił na przestrzeni kilku lat jest niewyobrażalny. Sam Intel wprowadza już 11-tą generację procesorów desktopowych serii Rocket Lake-S, której flagowym produktem ma być wypuszczony w pierwszym kwartale 2021 roku Intel Core i9-11900K. Jednostka z taktowaniem blisko 5 GHz posiadająca 16 rdzeni logicznych będzie niestety kosztować kilka tysięcy złotych.

Odpowiedzią jest cała seria firmy AMD, a więc modele Ryzen 9, serii 5000. Jak wynika z zapowiedzi, jednostki te już w pierwszych testach ustępują pola konkurencji i zapewne AMD zrobi wszystko, by wydać na rynek kolejne ulepszenia i doścignąć bardziej znanego Intela.

Równolegle do nowinek wśród CPU, ekipa Intela w połowie stycznia 2021 roku wypuści na rynek kompatybilne płyty główne. Seria 500, a więc modele Z590, Z560 czy H510 powinny być dostępne już od 11 stycznia.

AMD stawia na układy zintegrowane

Popularni czerwoni mocno postawili na układy zintegrowane APU, a zatem połączenie procesora z kartą graficzną. Już w przyszłym roku pojawić mają się serie Navi2 i Vega7 oparte na technologii 7 nanometrów. Jeszcze dalej producent celuje w roku 2022, kiedy to rynek APU opanować mają solidne Navi2 w technologii 6 nanometrów.

Zapewniając usługi informatyczne w Rzeszowie i będąc na bieżąco z tego typu zapowiedziami i recenzjami, ekipa Serwisu Kompa uważa, że jest to skok na monopol wśród APU i lekkie odpuszczenie walki o przodownictwo firmy AMD w dziedzinie procesorów CPU.

Graficzne kombajny od firmy ASUS

W tym polu dominację od wielu lat dzierży NVidia i jej oferta GeForce. W pierwszych miesiącach 2021 ASUS, od lat firmujący karty graficzne, wzbogaci rynek o dwa modele serii RTX 3. Mianowicie na sklepowych półkach pojawią się GeForce RTX 3080 Ti oraz GeForce RTX 3060. Posiadając odpowiednio 20 i 12 GB pamięci GDDR6, przez pewien czas nie powinny znaleźć konkurencji na rynku. Choć karty graficzne nie odpowiadają wyłącznie za detale w grach komputerowych, to jednak przez ich pryzmat są najczęściej oceniane. Serwis komputerowy w Rzeszowie uważa, że póki co, w testach dla graczy, wydajne karty RTX 3 nie mają sobie równych.

Serwis komputerowy w Rzeszowie ostrzega – im lepsze parametry, tym mocniejszy zasilacz

Coraz wydajniejsze podzespoły komputera ciągną za sobą szereg wymagań, a jednym z nich jest wykorzystanie równie wydajnego zasilacza. W nowym roku swoje słowo ma do powiedzenia także firma MSI, która przedstawi trzy nowe zasilacze o mocy odpowiednio 650, 750 i 850 W. Będą one także zgodne z certyfikatem 80 PLUS Gold. Każdy znajdzie zatem coś dla swoich potrzeb, a nawet najbardziej wymagający użytkownicy nie muszą obawiać się o stronę prądową swoich budowanych w przyszłości jednostek centralnych.

Serwis komputerowy w Rzeszowie radzi

Gama podzespołów mających dopiero pojawić się na rynku jest bardzo szeroka. Nasza ekipa świadcząca usługi informatyczne w Rzeszowie, przedstawiła tylko nieliczne nowinki nadchodzących miesięcy, ale za to te, o najbardziej szokujących parametrach. Pewne jest natomiast jedno. Karuzela rozwoju podzespołów komputerowych nie ma zamiaru się zatrzymać i brnie w coraz bardziej kosmiczne technologie. Jednak budując swoją jednostkę komputerową należy brać pod uwagę indywidualne wymagania i niekiedy pominąć gigantyczny potencjał najnowszych trendów, których nawet nie jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać.

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message