Sprzątnij grata razem z nami !!! Recykling zużytego sprzętu komputerowego

Nie wyrzucaj zużytych urządzeń razem z innymi odpadami!

Dlaczego nie wolno wyrzucać zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego łącznie z innymi odpadami?

 

– Za wyrzucenie urządzenia w miejscu do tego nie przeznaczonym grożą nam wysokie kary pieniężne – do 5000 zł !

– Elektroodpady są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej Ziemi.

– Zużyty sprzęt może zawierać substancje (np.: ołów, kadm, chrom, brom rtęć, freon) , które są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska!

Postępuj zgodnie z poniższymi zasadami:

 

1. ZOSTAW W SKLEPIE, W KTÓRYM KUPUJESZ NOWE URZĄDZENIE
Każdy sklep ma obowiązek nieodpłatnego przyjęcia starego sprzętu elektronicznego, dlatego możesz zostawić u nas zużyty sprzęt.

 

2. ODNIEŚ DO PUNKTU ZBIERANIA
W każdej gminie powinien znajdować się darmowy punkt zbiórki zużytego sprzętu. Informacja o najbliższych lokalizacjach na stronie internetowej lub tablicy ogłoszeń Urzędu Gmin.

 

3. ZOSTAW W PUNKCIE SERWISOWYM

Jeżeli naprawa sprzętu jest nieopłacalna lub niemożliwa ze względów technicznych, serwis jest zobowiązany do nieodpłatnego przyjęcia tego urządzenia.

 

Pamiętaj! Każdy z nas właściwym postępowaniem ze zużytym sprzętem zapobiega potencjalnym negatywnym konsekwencjom dla środowiska naturalnego oraz dla zdrowia ludzi i zwierząt. BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY!

 

od nas zużyty sprzęt odbiera firma Rupiecisko.pl

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message