Samodzielne czyszczenie laptopa Rzeszów – o czym należy pamiętać?

czyszczenie laptopa Rzeszów - serwiskompa.pl

Regularne dokonywanie przeglądów technicznych oraz czyszczenie laptopa Rzeszów, to recepta na przedłużenie żywotności naszego sprzętu. Czyszczenie wnętrza laptopa jest nieco bardziej skomplikowaną czynnością, którą warto powierzyć serwisowi, ale niektóre elementy można (a nawet powinno się), co jakiś czas czyścić samemu. Dowiedz się, jak zrobić to prawidłowo.

Czyszczenie komputera Rzeszów zapewnia higienę i komfort pracy

Brudny ekran, resztki jedzenia pod klawiaturą i zakurzone porty USB to niezbyt higieniczne warunki pracy. Ponadto, drobinki nagromadzone pomiędzy klawiszami, mogą powodować ich zacinanie, a umazany ekran zmniejsza widoczność wyświetlanych obrazów. Choć są to na pozór drobne niedogodności, to bywają denerwujące i utrudniają korzystanie z komputera. Właśnie dlatego, zaleca się regularne czyszczenie laptopa Rzeszów. Jest to szybki i nieskomplikowany proces. Należy jednak poznać kilka zasad. Oto kilka ogólnych rad na początek, przygotowanych przez serwis komputerowy Rzeszów:

– sprzęt podczas czyszczenia powinien być wyłączony i odłączony od zasilania;
– nie spryskuj bezpośrednio wodą lub detergentem ekranu ani innych części laptopa;
– używaj małej ilości płynów, aby nie uszkodzić sprzętu;
– nie używaj środków z dodatkiem alkoholu. Mogą one uszkodzić wyświetlacz oraz zetrzeć napisy z klawiatury.

Jak czyścić poszczególne części komputera?

Monitor

Na rynku dostępnych jest wiele specjalistycznych środków do czyszczenia ekranów, jednak ich zakup nie jest konieczny. Kurzu z monitora możesz pozbyć się za pomocą suchej ściereczki z mikrofibry. Z kolei w przypadku większych zabrudzeń przetrzyj ekran szmatką zwilżoną odrobiną wody, a następnie wytrzyj go suchą ścierką. Unikaj ręczników papierowych, ponieważ mogą porysować ekran, a mechacące się tkaniny będą zostawiać na nim kłaczki.

Klawiatura i touchpad

Klawiatura to najtrudniejszy element do wyczyszczenia, ponieważ znajduje się na niej wiele trudno dostępnych zakamarków. W pierwszej kolejności możesz obrócić laptopa i (bardzo!) delikatnie nim potrząsnąć, aby pozbyć się większych zabrudzeń. Pozostałe drobinki i kurz spróbuj usunąć za pomocą gęstego pędzelka. Jeśli nie uda Ci się w ten sposób pozbyć wszystkich zabrudzeń, możesz wydmuchać je za pomocą sprzężonego powietrza. Należy jednak uważać, aby ustawić nadmuch pod odpowiednim kątem, aby nie wepchnąć kurzu i innych resztek jeszcze głębiej. Wierzchnią część klawiszy i touchpad przetrzyj wilgotną (niezbyt mokrą) ścierką.

Uwaga! Nie należy wyciągać klawiszy samemu. Mają one bardzo delikatne mocowania, które łatwo uszkodzić.

Obudowa

Jej stan nie ma wpływu na działanie komputera, ale warto ją od czasu do czasu wyczyścić dla własnej wygody. Można to zrobić za pomocą środka do mycia ekranów, który dobrze rozpuszcza tłuszcz albo nawilżanych chusteczek. Jeśli zabrudzenia nie są tłuste, wystarczy wilgotna ściereczka.

Profesjonalne czyszczenie laptopa Rzeszów

Objawy tj. przegrzewanie się urządzenia, zmniejszenie wydajności, zawieszanie czy głośniejsza praca wentylatora, mogą świadczyć o konieczności wyczyszczenie wnętrza laptopa. Jest to już nieco bardziej czasochłonne i skomplikowane zajęcie. Serwis komputerowy Rzeszów przypomina, że czyszczenie laptopa Rzeszów nie polega na przedmuchaniu otworów wentylacyjnych sprzężonym powietrzem. Takie działanie może przynieść więcej szkód niż pożytku. Tym sposobem sprawimy, że nagromadzony kurz zostaje wepchnięty jeszcze głębiej. Aby czyszczenie laptopa Rzeszów przyniosło pożądany efekt, należy rozkręcić urządzenie i dokładnie usunąć zanieczyszczenia zebrane na radiatorze i wentylatorze. Ważnym zabiegiem jest również wymiana pasty termoprzewodzącej. Ponadto, czasami występuje potrzeba wyczyszczenia łożyska wentylatora oraz nałożenia nowego smaru silikonowego.

W razie problemów pomoże serwis laptopów Rzeszów

Serwis Kompa oferuje profesjonalne usługi informatyczne Rzeszów. Jeśli szukasz specjalistów, którzy sprawnie naprawią Twój sprzęt lub wykonają m.in. czyszczenie laptopa Rzeszów albo czyszczenie komputera Rzeszów, to dobrze trafiłeś.

Zadzwoń lub odwiedź nasz serwis komputerowy Rzeszów osobiście.

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message