Pogotowie komputerowe Rzeszów – dbaj o swój komputer!

Pogotowie komputerowe Rzeszów w każdą porę roku ma ręce pełne roboty. Czasem przyczyną awarii jest zalanie, czasem wirus. Jak zapobiegać takim sytuacjom?
Pogotowie komputerowe Rzeszów

Pogotowie komputerowe Rzeszów – lepiej zapobiegać, niż… naprawiać!

Pogotowie komputerowe Rzeszów w każdą porę roku ma ręce pełne roboty. Właściciele komputerów stacjonarnych i laptopów odwiedzają naszą siedzibę, szukając ratunku w wielu różnych sytuacjach. Czasem przyczyną awarii sprzętu jest zalanie, czasem wirus przez przypadek pobrany z plikiem. Jak można zapobiegać takim sytuacjom? Oto praktyczne wskazówki!

Zabezpiecz się przed wirusem komputerowym!

Najczęstszą przyczyną wizyt właścicieli sprzętu w naszym serwisie jest wirus. Czasem zostaje pobrany z plikiem z Internetu lub pojawia się na dyskach po otworzeniu e-maila od nieznanego nadawcy. Jak się chronić? Podstawową i obowiązkową ochroną przed złośliwym oprogramowaniem jest instalacja dobrego programu antywirusowego. To nie wystarczy! Należy obowiązkowo pamiętać o regularnym skanowaniu dysku w poszukiwaniu nowych zagrożeń, a także aktualizacji systemu operacyjnego.

Niebezpieczna kąpiel

Zalanie komputera lub samej klawiatury to awaria, która najczęściej zdarza się latem. Wtedy pijemy więcej płynów i niemal zawsze przy korzystaniu ze sprzętu towarzyszy nam kubek z czymś płynnym. O ile zalanie samej klawiatury może skończyć się tylko jej wymianą, o tyle zamoczenie skrzynki lub głębszych partii laptopa może skutkować trwałymi uszkodzeniami. Należy więc uważać podczas spożywania płynów przy komputerze.

Perfekcyjny Właściciel Komputera regularnie ściera kurz!

Perfekcyjna Pani Domu nie rozstawała się ze ściereczka i regularnie wykonywała testy sprawdzające ilość pyłu na meblach. Właściciele laptopów powinni robić to samo! Kurzy się i brudzi nie tylko ekran! Zależenie od miejsca, w którym się pracuje, komputer z czasem może gromadzić we wnętrzu obudowy znaczne ilości kurzu. W jaki sposób zalegający kurz jest groźny dla sprzętu? Zmniejsza wydajność wentylatorów i powoduje ogólny wzrost temperatury komputera, a to może być źródłem wielu problemów. Zbyt wysoka temperatura może bowiem powodować zawieszanie się systemu, a także spontaniczne restartowanie czy samoistne wyłączanie się komputera. Warto więc raz na jakiś czas otworzyć obudowę komputera i oczyścić go z nagromadzonego kurzu.

Pogotowie Komputerowe Rzeszów – zostaw to specjalistom!

Zastanawiasz się, co jeszcze możesz zrobić dla lepszej ochrony swojego komputera? Zgłoś się do nas – pomożemy w instalacji dobrego programu antywirusowego, wyczyścimy komputer i usuniemy awarie. Serwis Kompa czeka na Ciebie i na Twojego kompa!

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message