Naprawa komputerów Rzeszów- co psuje się najczęściej?

naprawa komputerów Rzeszów - serwiskompa.pl

Komputery (zarówno stacjonarne, jak i laptopy) są złożonymi urządzeniami, w których może dojść do awarii wielu elementów. Serwis komputerowy Rzeszów wyróżnił grupę najczęściej spotykanych problemów. Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się, czego najczęściej dotyczy naprawa komputerów Rzeszów.

Komputer działa zbyt wolno

Zbyt wolna praca komputera jest jedną z najczęstszych przyczyn wizyt w serwisie. Działania podejmowane w celu usprawnienia działania systemu, podejmuje się w przypadku ok. 24 % przeprowadzanych napraw. Część czynności możesz wykonać samodzielnie. Pisaliśmy o tym w artykule: „Serwis komputerowy Rzeszów przyspieszy Twój sprzęt!„. Gdybyś jednak nie był zadowolony z osiągniętego efektu, specjaliści Serwisu Kompa z pewnością poradzą sobie z tym problemem.

Naprawa komputerów Rzeszów z powodu wirusów

Bardzo częstym powodem napraw jest zawirusowany system. Złośliwe oprogramowanie stanowi zagrożenie zarówno dla danych przechowywanych na komputerze, jak i dla całego oprogramowania. Często jest również przyczyną wolniejszej pracy sprzętu, o której wspominaliśmy wcześniej. Dostępnych jest wiele płatnych i darmowych programów antywirusowych. Niestety często nie są one wystarczające. Każdy wirus jest inny i jego usunięcie może wymagać mniej lub bardziej złożonych działań. Dlatego też zdarza się, że usuwanie wirusów Rzeszów wymaga podjęcia kliku odmiennych czynności i użycia różnych programów czyszczących. W przypadku bardziej złośliwych oprogramowań, warto to zadanie powierzyć profesjonalistom. Będziesz miał wtedy pewność, że Twój sprzęt jest całkowicie bezpieczny.

Uszkodzenie dysku twardego

Przyczyn awarii dysku twardego jest sporo. Należą do nich m.in. nagłe skoki napięcia sieciowego, nieprawidłowe działania podejmowane przez użytkowników, wirusy oraz uszkodzenia mechaniczne. W przypadku awarii dysku, zwykle jedną z najważniejszych czynności jest przeprowadzenie procesu odzyskiwania danych.

Jeżeli awaria powstała w wyniku uszkodzeń fizycznych, proces odzyskiwania odbywa się w sterylnych warunkach. Nośniki danych są wówczas rozmontowywane, testowane, a następnie naprawiane. Jeżeli przyczyną są uszkodzenia logiczne, zadaniem serwisu jest skopiowanie danych z dysku i odtworzenie ich struktury na nowym nośniku. Dokonywana przez niedoświadczone osoby naprawa komputerów Rzeszów, może spowodować pogłębienie powstałych zniszczeń oraz całkowitą i nieodwracalną utratę zapisanych informacji.

Przegrzewanie się komputera

Przegrzewanie się sprzętu, samo w sobie zwykle nie wymaga naprawy jako takiej. Jednak w wyniku działania zbyt wysokiej temperatury, może dojść do jego uszkodzenia. Dlatego należy jak najszybciej podjąć czynności, dzięki którym naprawa komputerów Rzeszów nie będzie konieczna. Należy do nich zwykle czyszczenie komputera Rzeszów i/lub wymiana pasty termoprzewodzącej. Nie jest to zbyt czasochłonne zajęcie, dlatego jeśli zdecydujesz się na oddanie laptopa do serwisu, szybko będziesz mógł go odebrać z powrotem.

Profesjonalna naprawa komputerów Rzeszów w Serwisie Kompa

Serwis Kompa jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 19, a także w soboty w godzinach od 10 do 14. Dzięki temu, nawet osoby pracujące w nieregularnym wymiarze czasu pracy, zdążą dostarczyć i odebrać sprzęt w dogodnym dla siebie momencie.

Naprawa komputerów Rzeszów przebiega o wiele sprawniej, jeśli nie zwlekamy zbyt długo z jej przeprowadzeniem. Dlatego jeśli zauważyłeś, że Twój sprzęt działa nie do końca tak jak powinien, nie zwlekaj i skorzystaj z bezpłatnej diagnozy. Zapraszamy!

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message