Modernizacja komputera i inne usługi informatyczne Rzeszów podnoszące wydajność Twojego sprzętu

usługi informatyczne Rzeszów - serwiskompa.pl

Nowe, coraz bardziej zaawansowane programy znacznie ułatwiają nam życie i skracają czas potrzebny do wykonania rozmaitych czynności. Niestety często obciążają starsze wersje komputerów, przez co stają się one mniej wydajne. Korzystanie z takich urządzeń mija się z celem – zamiast podnosić komfort pracy, wystawiamy jedynie swoją cierpliwość na próbę. Pierwsza myśl, jaka przychodzi w takiej sytuacji do głowy, to wymiana sprzętu na nowy. Nie zawsze jest to jednak konieczne. Można zdecydować się na usługi informatyczne Rzeszów, które znacznie usprawnią jego działanie. Mowa tutaj m.in. o modernizacji komputera. Dowiedz się, na czym ona polega i kiedy warto się na nią zdecydować.

Kiedy komputer nie daje rady

Jednym z najczęstszych zarzutów wysuwanych w stronę starszych komputerów jest:
– tempo ich działania,
– niewystarczająca ilość miejsca na dysku,
– zbyt słabe parametry, które uniemożliwiają zainstalowanie najnowszych gier i zaawansowanych programów.

W celu usprawnienia działania sprzętu zwykle wykonuje się jego modernizację.  Polega ona na rozbudowie lub wymianie niektórych podzespołów na nowe. Tego typu usługi informatyczne Rzeszów oferuje m.in. Serwis Kompa.

Usługi informatyczne Rzeszów – modernizacja komputera

Modernizacja komputerów dotyczy nie tylko starszych, ale również nowszych, niedawno zakupionych urządzeń. Dość często zdarzają się sytuacje, kiedy jeden nieodpowiednio dobrany element znacząco obniża wydajność całego systemu. Usługi informatyczne Rzeszów, tj. modernizacja laptopa, pozwalają niewielkim kosztem zwiększyć jego możliwości. Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć jest sprawdzenie zainstalowanej pamięci RAM. Jeśli jest jej zbyt mało, wpływa to na spowolnienie pracy całego systemu operacyjnego oraz zainstalowanych programów. Modernizacji podlegają również takie komponenty jak: dysk twardy, procesor, system operacyjny, płyta główna, napęd optyczny i karta graficzna.  Do czynności, jakie może wykonać serwis komputerowy Rzeszów należy także m.in. wymiana monitora, zasilacza oraz klawiatury i myszki. Dwa ostatnie elementy podnoszą ergonomiczność pracy, a także pełnią funkcję estetyczną.

Alternatywne rozwiązania

Modernizacja komputera nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. W przypadku bardzo przestarzałych urządzeń zdarza się, że podzespoły dostępne aktualnie na rynku są z nimi niekompatybilne. Wówczas podejmowanie się takich działań może okazać się zbyt drogie i najzwyczajniej nieopłacalne. Lepszym ( i tańszym ) rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie zakup nowego –  gotowego komputera lub złożenie go z własnych części. Decydując się na tę drugą opcję, mamy możliwość dokładnego dopasowania sprzętu do swoich potrzeb. Często udaje się również osiągnąć wyższą wydajność w niższej cenie.

Składanie komputera znajduje się w ofercie Serwisu Kompa. Znajdziesz u nas również potrzebne do tego części komputerowe Rzeszów.

Uprawnienie pracy komputera – dodatkowe usługi informatyczne Rzeszów

Jeżeli komputer służy nam jedynie do prostej rozrywki lub pracy niewymagającej wykonywania zaawansowanych czynności, rozwiązanie problemów może okazać się bardzo proste. Często przyczyną zmniejszenia jego wydajności są wirusy, zaśmiecenie niepotrzebnymi plikami lub błędy systemowe. W takiej sytuacji wystarczy wykonać usuwanie wirusów Rzeszów, czyszczenie komputera Rzeszów lub formatowanie komputera Rzeszów. Te oraz inne usługi informatyczne Rzeszów wykonamy dla Ciebie w Serwisie Kompa.

Zadzwoń (numer znajdziesz tutaj) lub odwiedź nas w czasie naszych nowych godzin pracy. Serwis komputerowy Rzeszów – Serwis Kompa – jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 19, a w soboty do godziny 14. Zapraszamy!

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message