Laptop do nauki zdalnej? – Usługi informatyczne w Rzeszowie podpowiadają

Nauka zdalna znów powróciła do polskich szkół. Serwis Kompa świadczący usługi informatyczne w Rzeszowie, doradza jaki laptop do nauki będzie najlepszy.
usługi informatyczne Rzeszów

Pandemia koronawirusa nie daje za wygraną i po raz kolejny w tym roku uczniowie przeszli na naukę zdalną. Aby móc uczestniczyć w takiej formie kształcenia, niezbędny jest sprzęt komputerowy, jak np. laptop. W jaki przenośny komputer warto zainwestować? Czym powinien się charakteryzować odpowiedni sprzęt? Na te i inne pytania w dzisiejszym artykule odpowiadają specjaliści usług informatycznych w Rzeszowie.

Usługi informatyczne w Rzeszowie wymieniają najważniejsze cechy laptopa do nauki

Decydując się na wybór laptopa dla dziecka, pogotowie komputerowe w Rzeszowie rekomenduje sprzęt z tzw. średniej półki cenowej. Zbyt tani komputer nie zapewni odpowiedniej jakości, z kolei bardzo kosztowne laptopy mają wbudowane funkcje, które raczej nie przydadzą się dziecku podczas codziennej nauki. Inwestując w sprzęt komputerowy należy jednak wziąć pod uwagę rzeczywiste potrzeby dziecka, także w czasie wolnym. Nie oszukujmy się, w obecnych czasach laptop służy nie tylko do nauki, ale również do rozrywki. Dlatego decydując się na zakup komputera, trzeba wybrać taki, który będzie wielozadaniowy.

Serwis Kompa (świadczący usługi informatyczne w Rzeszowie i okolicach) radzi, aby podczas zakupu sprzętu komputerowego dla dziecka, zwracać uwagę na takie kwestie, jak:

– dobra karta graficzna,

– pojemny i szybki dysk twardy,

– wydajny procesor  (minimum 2- rdzeniowy, o prędkości przynajmniej 1500 megaherców),

– odpowiedniej wielkości ekran,

– wytrzymała i lekka obudowa.

Dobra karta graficzna, co to znaczy? Usługi informatyczne z Rzeszowa tłumaczą

Producenci sprzętów komputerowych, mają obecnie do zaoferowania trzy rodzaje karty graficznej:

– dedykowana – zainstalowana na oddzielnej płycie, z możliwością wymiany,

– zintegrowana – zainstalowana na stałe, jako nieodłączna część procesora,

– tzw. „2 w 1” – połączenie karty dedykowanej i zintegrowanej, w momencie pracy sprzęt automatycznie przełącza się na odpowiednie karty, w zależności od aktualnych potrzeb.

Zdaniem serwisu komputerowego w Rzeszowie, wybierając dla dziecka laptop, który ma służyć rzeczywiście tylko do nauki, wystarczy postawić na ten ze zintegrowaną kartą graficzną. Jeżeli jednak rozważamy inne zastosowania komputera, zaleca się wybór wersji „2 w 1”.

Jak wybrać dysk twardy i pamięć RAM? Pogotowie komputerowe w Rzeszowie spieszy z pomocą!

Sprzęt komputerowy dla ucznia, powinien być wyposażony w pamięć RAM co najmniej 2 GB. Dobrze też jest upewnić się, że w wybranym przez nas modelu, istnieje możliwość rozszerzenia pamięci RAM, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Specjaliści usług informatycznych w Rzeszowie zwracają także uwagę, że dla młodszych użytkowników wystarczający będzie sprzęt z dyskiem HDD. Natomiast SSD, czyli wersja szybsza i bardziej wydajna, zaspokoi potrzeby uczniów starszych.

Wielkość ekranu i obudowa, również mają znaczenie

Wybierając laptop do nauki, należy zdecydować się na taki, w którym ekran ma rozdzielczość Full HD. Zapewni on bowiem wyrazisty obraz o wysokiej jakości. Jeżeli chodzi o rozmiar ekranu, to najlepszym wyborem będzie sprzęt z ekranem 15,6 cala, jak również o przekątnej 14 – 13 cali. Pogotowie komputerowe w Rzeszowie przypomina, że sprzęt dedykowany dziecku, musi być wytrzymały i odpowiednio lekki. Mając na uwadze, że pociecha będzie korzystać z komputera w trakcie spożywania posiłków, należy wybrać taki model, w którym łatwo i szybko można zdemontować klawiaturę i ją wyczyścić.

Usługi informatyczne w Rzeszowie zwracają uwagę na inne komponenty

O czym jeszcze należy pamiętać, kupując laptop dla kilkulatka? Aby sprzęt miał wejście słuchawkowe i mikrofonowe oraz dobrą kartę dźwiękową. Wejście USB 3.1, gniazdo pamięci SD oraz napęd CD/DVD to elementy równie ważne, jeżeli chodzi o komputer do nauki. Warto także zwrócić uwagę na rodzaj i pojemność baterii. Warto wybrać ten model, który pracuje długo bez podłączenia go do sieci, ponieważ użytkowanie przez dziecko laptopa, wpiętego w sieć elektryczną jest dosyć niebezpieczne.

Jeżeli jednak mimo naszych porad, ciągle masz w głowie mętlik i wolisz zaufać specjalistom, zapraszamy do naszej siedziby. Doradcy usług informatycznych z Rzeszowa, z chęcią wybiorą dla Was sprzęt, odpowiadający Waszym potrzebom!

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message