Jak zadbać o swojego laptopa? Poznaj serwis laptopów Rzeszów

Poznaj wskazówki, które pomogą Ci zadbać o Twojego laptopa. Znajdź serwis laptopów Rzeszów, gdy z laptopem dzieje się coś nieprzewidzianego?

Laptopy są dziś używane w większości polskich domów. Czy jednak wiemy jak sobie radzić z jego utrzymaniem lub ewentualną usterką? Gdzie się udać gdy dzieje się z naszym laptopem coś nieprzewidzianego? Odpowiadamy w artykule poniżej.

Co się najczęściej psuje w laptopach?

Około 23% zgłoszonych przypadków dotyczy zasilaczy. Są to zazwyczaj uszkodzenia eksploatacyjne wtyczek i kabli, choć zdarzają się też awarie elektroniki. Porównywalnie często przydarzają się usterki dysków twardych (około 18%) i układów chłodzenia (około 17%). Około 12% przypadków dotyczy uszkodzenia matryc w laptopach.

Wśród zleceń, przyjętych przez serwisy, aż 40% dotyczyło uszkodzeń połączeń BGA. Kolejne są uszkodzenia gniazd (15%) oraz matryc (8%) a także: połamanie zawiasów i obudowy (5%) oraz zalania (5%). Pozostałe 27% to np. uszkodzenia klawiatur, napędów optycznych, taśm i przewodów sygnałowych czy gniazd procesora i banków pamięci.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Warto dbać o swojego laptopa żeby uniknąć wizyty w serwisie. Pamiętaj o kilku czynnościach:

  • Usuwaj kurz i brud z laptopa, np. ściereczką do monitora;
  • Nie zostawiaj klapy długo otwartej ponieważ kurz i brud dostaje się do laptopa;
  • Nie jedz i nie pij przy laptopie;
  • Zamykaj klapę podczas przenoszenia;
  • Unikaj pracy w zapylonym i zbyt ciepłym lub zimnym środowisku;
  • Zainwestuj w stolik, trzymając laptopa na kolanach nagrzewasz go zbytnio;
  • Kup sobie torbę lub plecak do przenoszenia laptopa.

Co robić jeśli dojdzie do zalania?

W momencie zalania laptopa, bardzo ważna jest szybka i sprawna reakcja. Najpierw odłącz zasilacz od prądu i o ile to możliwe, wyciągnij baterię. Następnie przekaż urządzenie ekspertom, ponieważ naprawiając samemu możesz spowodować więcej szkód. Pamiętaj, żeby bezpośrednio po zalaniu laptopa absolutnie nie suszyć go suszarką ani włączać – to często stosowana próba ratowania sprzętu, która w efekcie może tylko pogorszyć stan urządzenia.

Gdzie się udać z usterką laptopa? Serwis Laptopów Rzeszów

Jeśli zauważysz, że coś niezwykłego dzieje się z Twoim laptopem, nie czekaj – udaj się do nas do Serwisu kompa. To zespół specjalistów serwisantów, którzy zawsze traktują laptopa z należytym zainteresowaniem i wnikliwością. Każdą wizytę u nas można porównać do wizyty u lekarza. Najpierw przyglądamy się danemu przypadkowi, następnie diagnozujemy problem żeby go finalnie wyleczyć. Jeśli stwierdzisz że sam nie dasz sobie rady, od razu się z nami skontaktuj. Naprawiamy nie tylko laptopy i komputery stacjonarne, ale także smartfony i tablety więc możesz przyjść do nas również z nimi. Ponieważ nasza oferta jest kompleksowa, możesz również przyjść w celu zainstalowania lub odinstalowania czegoś, usunięcia wirusów czy po prostu po poradę. Każdy przypadek jest indywidualny ale znajdziemy rozwiązanie. Daj nam znać.

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message