Jak usunąć wirusy z komputera? Serwis komputerowy Rzeszów

Twój komputer zwalnia, wyskakują niechciane okienka czy nietypowe powiadomienia? Może czas najwyższy coś z tym zrobić? Usuń wirusy z komputera a problem zniknie.
jak usunąć wirusy

Twój komputer zwalnia, wyskakują niechciane okienka czy nietypowe powiadomienia? Może czas najwyższy coś z tym zrobić? Usuń wirusy z komputera a problem zniknie. Podpowiemy jak.

Wirusy na komputerze – jak je rozpoznać?

Jeśli Twój komputer zachowuje się nietypowo a Ty masz na nim wrażliwe dane, może warto poznać powody i pomyśleć nad rozwiązaniem. Niestety nie wszystko widać gołym okiem. Najprawdopodobniej Twoje urządzenie jest zainfekowane wirusami. Co to znaczy? Zasada jest ta sama co w przypadku infekcji ludzkiego organizmu, tylko że tutaj organizmem jest komputer a wirusy to po prostu złośliwe oprogramowanie. Żeby uchronić się przed formatowaniem komputera, trzeba działać. Jak jednak rozpoznać wirusy?

Jest wiele symptomów obecności wirusów w urządzeniu. Są to na przykład:

  • Nagły spadek wydajności pracy;
  • Powolne włączanie się programów oraz wolniejsze ładowanie stron;
  • Wyskakujące komunikaty programów, których nie instalowaliśmy (na przykład informują, że komputer jest zawirusowany i podpowiadają, jak usunąć zagrożenie – tak naprawdę podczas „usuwania” dochodzi do kradzieży plików);
  • Podczas przeglądania stron internetowych zaczynają wyskakiwać złośliwe reklamy;
  • Zainstalowany na komputerze program antywirusowy sygnalizuje obecność infekcji (użytkownicy wciąż omijają te powiadomienia).

 

Jak pozbyć się wirusa? Poznaj metody

Paradoksalnie najwięcej porad, dotyczących tego, jak usunąć wirusy znajduje się… właśnie w sieci. Informatycy znają wiele sposobów na usunięcie złośliwego oprogramowania oprogramowania. Wiele z nich nie wymaga zaawansowanej wiedzy z obszaru IT. Są to na przykład takie metody jak:

  • Instalacja programu antywirusowego;
  • Wyczyszczenie systemu za pomocą programu, np. CCleaner;
  • Zainstalowanie podstawowego firewalla.

 

Wygnaj wirusa przy pomocy specjalnych programów

Najlepszym sposobem na działania prewencyjne na komputerze dla ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, czy post factum – usunięcie wirusów, jest zainstalowanie na komputerze programu antywirusowego. Znane z niezłego działania są np. programy: McAfee, Norton czy Avast. Występują one najczęściej w dwóch wariantach: bezpłatnym (zapewniającym podstawową ochronę przed najczęściej spotykanymi wirusami) oraz płatnym (o wiele bardziej zaawansowanym – polecanym zwłaszcza osobom, które przechowują na komputerze ważne pliki lub dokonują za jego pomocą płatności internetowych). Z reguły koszt rocznej ochrony kształtuje się tutaj w wysokości kilkudziesięciu złotych.

Profesjonalne usuwanie wirusów – gdzie się udać?

Poza wyżej wskazanymi sposobami, można też spróbować wpisać w Google frazę: „<Nazwa wirusa> jak usunąć?”. Ale po co się głowić? Masz przecież Serwis kompa – profesjonalny serwis komputerowy w Rzeszowie, który z pewnością zaserwuje remedium na Twoje bolączki. Skutecznie usuniemy wszelkie wirusy z Twojego komputera lub smartfona. Zrobimy to z precyzją i profesjonalizmem. Nic w tym dziwnego, ponieważ zawsze działamy z zaangażowaniem w każde zlecenie od Klienta, którego za każdym razem traktujemy priorytetowo. Zaufaj nam i przekonaj się o tym.

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message