Formatowanie komputera w Rzeszowie – gdzie warto je wykonać?

Gdy zdarzy się coś nieprzewidzianego z Twoim komputerem, nie czekaj ani chwili. Formatowanie komputera w Rzeszowie? Udaj się do Serwis kompa.
Formatowanie komputera w Rzeszowie - gdzie warto je wykonać

Każdy użytkownik komputera wie jak ważne jest jego formatowanie, zwłaszcza w kluczowych momentach, kiedy występuje awaria lub zauważa braki w działaniu. Jak jednak poprawnie wykonać formatowanie komputera w Rzeszowie i gdzie warto to zrobić? Odpowiadamy poniżej.

Formatowanie komputera – garść informacji

Czym jest formatowanie komputera i dlaczego jest ono takie ważne? Właściwie, żeby być precyzyjnym, należy zauważyć, że nie formatuje się komputera a jego dysk lub partycję. Pozwala to nie tylko na wyczyszczenie informacji, lecz także na przygotowanie do ponownego zapisu danych. Niektórzy uważają, że wystarczy umieszczenie naszych plików w koszu jednak należy zaznaczyć, że można je wówczas bardzo łatwo odzyskać. Wyróżniamy dwa typy formatowania: szybkie i pełne. Pierwsze sprawia, że zostają usunięte jedynie znaczniki plików. Pozostają one wciąż na dysku, choć dla systemu operacyjnego są odtąd niewidoczne. Z kolei drugie rozwiązanie zapewnia trwałe usunięcie z dysku istniejących danych, poprzez nadpisanie ich nowymi.

Formatowanie komputera w Rzeszowie – kiedy je wykonać?

W jakich sytuacjach formatowanie dysku komputera jest konieczne? Oto one:

 • Sprzedaż komputera;
 • Udostępnianie sprzętu osobom trzecim;
 • Instalacja nowego systemu operacyjnego;
 • Konieczność zwiększenia dostępnej pamięci;
 • Pozbycie się wirusów z systemu.

Formatowanie komputera w Rzeszowie – jak je wykonać?

Zasadniczo można zrobić to samemu, czemu nie? W sieci jest dostępna nieskończona liczba poradników, jak wykonać formatowanie komputera. My jednak polecamy, żebyś powierzył to zadanie profesjonalistom z serwisu komputerów w Rzeszowie – Serwis kompa. Dlaczego? Zyskasz pewność, że będzie to zrobione profesjonalnie i bezbłędnie. Dodatkowo zaś oszczędzisz swój cenny czas na inne, konstruktywne zajęcia. No i na dokładkę: zapiszesz kontakt do nas jako zabezpieczenie podczas ewentualnych, niefortunnych sytuacji w przyszłości. Wilk syty i owca cała!

Formatowanie komputera w Rzeszowie – gdzie je wykonać?

Serwis Kompato dla fanów nowych technologii odpowiednie miejsce na mapie Rzeszowa. Słynie ono z profesjonalnego podejścia do klienta. W sprawach, związanych z naprawą komputerów, nie mamy ograniczeń. Świadczy o tym nasza, zdobywana latami szeroka wiedza i rozległe doświadczenie, jeśli chodzi o komputery, laptopy, tablety czy smartfony. W naszej ofercie, dotyczącej naprawy komputerów, znajdziesz między innymi takie usługi jak:

 • Darmowa diagnoza i wycena;
 • Instalacja i konfiguracja systemów operacyjnych i sterowników;
 • Instalacja i konfiguracja urządzeń peryferyjnych;
 • Usuwanie wirusów;
 • Przeglądy techniczne i konserwacja komputera;
 • Archiwizacja i odzyskiwanie danych;
 • Wymiana uszkodzonych podzespołów;
 • Konfiguracja, sprzedaż oraz montaż komputerów;
 • Doradztwo techniczne.

Gdy zdarzy się coś nieprzewidzianego z Twoim komputerem, nie czekaj ani chwili. Udaj się do nas. Serwis kompa to Twoi komputerowi doradcy. Odpowiemy na każde pytanie. Zapraszamy!

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message