Coś dzieje się z Twoim ekranem? Pomoże naprawa laptopów Rzeszów!

Laptopy to małe i niezwykle złożone urządzenia. Wpływa to na ich funkcjonalność, lecz niestety nie gwarantuje niezawodności. Częste, ale łatwe do naprawy usterki w komputerach zwykle dotyczą ekranów. Dowiedz się, co może być ich przyczyną i na czym polega wówczas naprawa laptopów Rzeszów.

Naprawa laptopów Rzeszów – ekrany

Usterki ekranu mogą utrudniać lub całkowicie uniemożliwiać korzystanie z komputera. Poniżej przedstawiamy listę problemów, z jakimi najczęściej spotyka się serwis laptopów Rzeszów. Należą do nich:

  • czarny albo biały ekran;
  • szare lub kolorowe paski pojawiające się na monitorze;
  • zniekształcony obraz;
  • przekłamane kolory – np. czerwone, niebieskawe, zielonkawe zabarwienie;
  • całkowity brak podświetlenia lub migający ekran.

Co może być przyczyną zepsutego ekranu?

Prawidłowe działanie monitora może zakłócać wiele czynników. Jeśli problem pojawia się w wyniku upadku lub innych uszkodzeń mechanicznych, najprawdopodobniej mamy do czynienia z uszkodzoną matrycą. W starszych modelach laptopów może dojść do spalenia świetlówek rozświetlających ekran. Obecnie stosowane podświetlenia LED są znacznie mniej awaryjne. Często spotykaną przyczyną są także zimne luty pod układem graficznym. Powodem problemów z prawidłowym odbiorem obrazu może być również uszkodzenie inwertera, karty graficznej, układu GPU lub awaria płyty główniej.

Działania podejmowane przez serwis laptopów Rzeszów

Poniżej podajemy kilka przykładów, które wyjaśniają na czym polega naprawa laptopów Rzeszów. Jeżeli w komputerze doszło do:

  • uszkodzenia matrycy – należy ją wymienić. Zabieg ten nie trwa długo, chyba że mamy do czynienia z ultrabookami. Zdarza się, że ich obudowa jest klejona, a więc żeby dokonać naprawy trzeba dysponować już nieco większymi zasobami czasu i doświadczenia;
  • uszkodzenia świetlówki matrycy – zadaniem serwisu jest wymiana jej na nową. Z uwagi fakt, że matryca jest niezwykle czułym elementem, warto to zadanie powierzyć profesjonalistom;
  • powstania przerw w połączeniach lutowanych (tzw. zimnych lutów) – w takim przypadku przeprowadzamy reballing układu graficznego. Do jego wykonania potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, nadający się do lutowania w technologii BGA. Warto przed tym dokładnie sprawdzić, czy zimne luty są rzeczywistą przyczyną problemów. Jeżeli uszkodzona jest np. karta graficzna, to należy ją wymienić. Wykonanie reballingu w takiej sytuacji, przyniesie jedynie chwilowe efekty

Jeśli przy otwieraniu lub zamykaniu górnej pokrywy laptopa, obraz naprzemiennie pojawia się i znika, to naprawa laptopów Rzeszów polega najczęściej na wymianie wadliwej taśmy łączącej matrycę z płytą główną.

Serwis Kompa – fachowa naprawa laptopów Rzeszów

Problemy z obrazem nie zawsze są zapowiedzią pojawiającej się usterki. Przykładowo, pojawiające się na ekranie tzw. martwe piksele, niekoniecznie są podstawą oddania sprzętu do serwisu. Norma ISO 13406-2 określa ich dopuszczalną liczbę w poszczególnych klasach monitorów.  Z kolei zbyt niska rozdzielczość może być powodem rozmazywania się detali na ekranie. Jeśli chodzi o komputery stacjonarne, zdarza się, że wystarczy jedynie wymienić kabel zasilający. Mimo wszystko, w przypadku jakichkolwiek problemów, warto odwiedzić serwis komputerowy Rzeszów. Wykonujemy dla swoich klientów darmową diagnozę sprzętu. Jeśli znamy przyczynę, naprawa laptopów Rzeszów przebiega o wiele sprawniej.

Odwiedź Serwis Kompa, a my pozbędziemy się awarii, wyczyścimy Twój komputer, usuniemy wirusy lub wykonamy inne potrzebne usługi informatyczne Rzeszów. Zapraszamy!

Share:

More Posts

Naprawa komputera

Jaki wybrać laptop do domu?

Jest taki sprzęt, bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie gospodarstwa domowego. Niekoniecznie są to odkurzacze czy lodówki. W tym artykule dowiesz się jaki laptop do domu warto wybrać.

jak zainstalować oprogramowanie w laptopie

Jak zainstalować oprogramowanie w laptopie?

Kupiłeś nowy sprzęt komputerowy, ale nie wszystko jeszcze działa? Brakuje także wielu funkcjonalności? Jakie oprogramowanie warto zainstalować w nowym laptopie? Przekonaj się o tym.

jaki wybrać laptop na studia

Jaki wybrać laptop na studia?

Idziesz na studia? Nie obędzie się bez sprzętu do nauki i nie tylko. Czas wolny również jest ważny. Jaki wybrać laptop na studia, by spełniał swoje zadania?

zalanie komputera

Zalanie komputera – co warto zrobić?

„Mleko się rozlało”, a może inny płyn, i to wprost na Twój komputer. Nie warto nad nim płakać. Warto zamiast tego przeczytać nasz artykuł i dowiedzieć się, jak sobie poradzić.

Send Us A Message