Serwis Kompa - serwis komputerowy

Nowoczesny monitoring:

Monitoring to coraz częściej stosowany i stale udoskonalany sposób ochrony mienia. Instalowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku zapewnia zdalny ogląd sytuacji przez dwadzieścia cztery godziny, siedem dni w tygodniu.

Systemy monitorujące używane są głównie dla bezpieczeństwa i ochrony. Początkowo były wykorzystywane przez przedsiębiorców i władze miasta do kontroli przestrzeni publicznej.

Obecnie coraz częściej są one wykorzystywane do celów prywatnych. Kamery rejestrujące obraz możemy spotkać w małych sklepach, kioskach, domach jednorodzinnych, a nawet mieszkaniach.

Zalety monitoringu:

  • Bezpieczeństwo - W pierwszej kolejności powinniśmy tutaj wspomnieć o bezpieczeństwie. Kamery umożliwiają monitorowanie wybranego obszaru non stop przez 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu. Dzięki temu, jeżeli nawet dojdzie do jakiejś szkody, wykrycie jej sprawcy jest bardzo realne.
  • Ochrona - Celem działania urządzeń monitorujących, które instalujemy, jest ochrona mienia przed kradzieżą i dewastacją. Należy również pamiętać, że telewizja dozorowa w dzisiejszych czasach jest koniecznym i skutecznym uzupełnieniem wszelkich systemów alarmowych.
  • Korzyści - Zalety, jakie wykazuje monitoring firmy są dość oczywiste. To przede wszystkim możliwość rejestrowania wszystkiego tego, co dzieje się na jej terenie. Monitoring to możliwość analizy pracy zatrudnionych, regularnego sprawdzania sposobu wykonywania obowiązków, zachowania się pracownika w stosunku do klienta, czy np. marnowania czasu na częste wyjścia z biura na papierosa itp.

Rodzaje monitoringu:

  • Monitoring Analogowy - jest jednym z najdłużej utrzymujących się na rynku. Jest powszechnie znaną i jedną z tańszych propozycji rejestracji obrazu.
  • Monitoring AHD - Analog High Definition to system, który oferuje użytkownikom obraz w wysokiej rozdzielczości. W ostatnim czasie zyskuje na popularności i stanowi doskonałą alternatywę dla monitoringu analogowego.
  • Monitoring HD-TVI - posiada wiele zalet. Podstawowym i najważniejszym atutem jest zdecydowanie wyższa niż w systemach analogowych jakość przesłanego obrazu. Kolejną zaletą tego systemu jest brak opóźnień w transmisji.
  • Monitoring HD-CVI - Ogromną i podstawową zaletą tego systemu wysoka jakość obrazu, który charakteryzuje się brakiem odkształceń, lepszą ostrością oraz prawidłowym odwzorowaniem kolorów. Wyróżnia go także wyższy niż w systemach analogowych zasięg transmisji (nawet do 500m).
  • Monitoring IP - to cyfrowa technologia transmisji danych i obrazu wysokich rozdzielczości. Rozwiązanie to pozwala na budowanie systemów monitoringu dla najbardziej wymagających użytkowników. Jedną z największych zalet urządzeń IP jest ich nieograniczony zasięg. Prawidłowe działanie monitoringu jest zależne od sieci internetowej. Dobrze skonfigurowana sieć o dużej prędkości pozwoli na rejestrację nawet najbardziej rozbudowanych obiektów.

Business Outsourcing

Kompleksowa obsługa informatyczna Firm i Instytucji